مدیر استودیو BioWare از عناوین بعدی Mass Effect و Dragon Age می‌گوید

بر اساس آخرین اخبار، گری مک کی وعده می‌دهد که این دو بازی قرار است فوق‌العاده باشند.

استودیو BioWare در چند سال گذشته عملکرد موفقی از خود نشان نداده و در نتیجه سهام این استودیو به طور قابل توجهی کاهش یافته است. با این حال اما با توجه به اینکه بازی‌های جدیدی توسط این استودیو برای هر دو فرنچایز مشهور و محبوب آن یعنی Dragon Age و Mass Effect در حال توسعه هستند، بسیاری امیدوار هستند که اوضاع برای این استودیو قدیمی بهتر شود. در حالی که جزئیات دقیق در مورد هر دو این بازی‌ها کم است، سازنده آن‌ها می‌گوید که هر دو پروژه پیشرفت خوبی دارند.

در خبری که به تازگی در وبلاگ استودیو BioWare توسط گری مک کی، مدیر کل این استودیو منتشر شده، ضمن اشاره به آینده این توسعه‌دهنده در سال 2022 و بعد از آن نگاه می کند، مک کی گفت با توجه به اخباری که از هر دو پروژه به او رسیده است «ما سخت در حال کار بر روی قسمت‌های بعدی Dragon Age و Mass Effect هستیم. من کارهای خارق العاده‌ای از هر دو تیم می‌بینم.»

مک‌کی تکرار کرد که بازی بعدی سری Dragon Age یک تجربه کاملاً سینگل‌پلیر خواهد بود و اضافه کرد که بازی بر اساس انتخاب‌هایی ساخته می‌شود که مهم هستند. علاوه بر این برای بازی سری Mass Effect چند ماه پیش یک تیزر پوستری را به نمایش گذاشت که مک‌کی می‌گوید که «حداقل پنج شگفتی» را پنهان می‌کند که «به آینده‌ای شگفت‌انگیز در جهان Mass Effect اشاره می‌کنند».

اخیراً همچنین مشخص شد که بازی بعدی Mass Effect قرار است بر روی Unreal Engine 5 ساخته شود و نه موتور Frostbite که در چند سال گذشته ابزاری مشکل‌ساز برای BioWare بوده است. به نظر نمی‌رسد اما در مورد Dragon Age شاهد چنین اقدامی باشیم.

درباره بازی Dragon Age باید این را گفت که مت گلدمن، مدیر بخش خلاقیت این پروژه، به تازگی BioWare را ترک کرده است. همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که این بازی RPG در مسیر عرضه در سال 2023 است و هر زمان که عرضه شود، برای کنسول‌های نسل قدیمی قابل دسترسی نخواهد بود.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

نمایش بازی Dragon Age 4 به سال آینده موکول شد

بازی Dragon Age 4 تنها برای کنسول‌های نسل نهم و PC منتشر خواهد شد

احتمال دارد در عنوان بعدی سری Mass Effect از Unreal Engine 5 استفاده شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید