Battlefield 2042 از ماوس و کیبورد بر روی کنسول‌ها پشتیبانی نمی‌کند

توسعه‌دهندگان اما می‌گویند که به دنبال اضافه کردن این امکان به بازی در آینده خواهند بود.

تا زمان عرضه Battlefield 2042 زمان زیادی باقی نمانده و DICE و EA همچنان در حال انتشار جزئیات جدیدی از این بازی شوتر مولتی‌پلیر هستند. در اخباری که اخیراً آن‌ها در Steam در مورد تعهد این بازی به بهتر بازی کردن منتشر کردند، جزئیات جدیدتری را نیز تأیید کردند.

به عنوان مثال، تایید شده که این بازی در PlayStation و Xbox، از استفاده از ماوس و کیبورد پشتیبانی نمی‌کند. البته با توجه به اینکه قابلیت کراس‌پلی در این بازی وجود دارد، کنار هم قرار بازیکنان بسته به سیستمی که استفاده می‌کنند، یک فرایند پیچیده است و DICE می‌گوید این چیزی است آن‌ها در حال حاضر در حال بررسی آن هستند.

DICE نوشت: «ما پرسش‌های شما را در مورد پشتیبانی بازی از ماوس و کیبورد در کنسول‌ها شنیده‌ایم.  می‌توانیم تأیید کنیم که در زمان عرضه Battlefield 2042 از این مورد در کنسول‌ها پشتیبانی نخواهیم کرد. با این حال هنوز در حال بررسی گزینه‌های مختلف در دسترس قرار دادن آن و چگونگی تأثیر آن بر کراس‌پلی هستیم. اگر چیزی تغییر کند، ابتدا آن را از زبان ما خواهید شنید».

باید امیدوار بود که DICE راهی برای پشتیبانی از صفحه کلید و ماوس به عنوان گزینه‌ای برای بازیکنانی که می‌خواهند از آن بر روی کنسول‌ها استفاده کنند، پیدا کنند.

همچنین به تازگی در خبری تایید شده که شایعات درست بود و این عنوان شوتر مولتی‌پلیر قرار است از آنتی‌چیت East Anticheat که پیشتر بر روی بازی Apex Legends نیز استفاده شده بود، استفاده کند.

Battlefield 2042 در 19 نوامبر برای PS5 ،Xbox Series X/S ،PS4 ،Xbox One و PC منتشر می‌شود. بتای همگانی بازی از 6 اکتبر/14 مهر شروع شده و تا 9 اکتبر ادامه دارد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

طبق اعلام DICE عرضه Battlefield 2042 تا 28 آبان به تاخیر افتاد

بازی Battlefield 2042 از 14 تا 17 مهر در بتای همگانی قابل بازی خواهد بود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید