مدیر بخش طراحی بازی Battlefield 2042 استودیو DICE را ترک می‌کند

بر اساس جدیدترین اخبار، فوزی مسمار قصد دارد این استودیو را ترک کرده و به زودی به استودیوی دیگری بپیوندد.

منصفانه است که بگوییم Battlefield 2042 انتظارات را برآورده نکرده و طرفداران این سری بازی از اینکه چقدر این بازی نسبت به برآورده کردن انتظارات قبل از عرضه ناموفق بوده، ناامید شده‌اند. DICE در حال حاضر کار بر روی بهبود این بازی را آغاز کرده است. با این حال اما اینطور که به نظر می‌رسد، گویا این استودیو باید این مسیر را بدون حضور یکی از رهبران کلیدی تیم سازنده انجام دهد.

همانطور که توسط VGC گزارش شده است، فوزی مسمار، مدیر بخش طراحی بازی Battlefield 2042، تایید کرده است که استودیو سازنده این بازی را ترک خواهد کرد. مسمار در سال 2019 به DICE پیوست و پس از آن روی Battlefield 5 و Star Wars Battlefront 2 کار کرد و یکی از چهره‌های کلیدی در تیم توسعه Battlefield 2042 نیز بود.

در ایمیلی که مسمار برای کارمندان DICE ارسال کرد، گفت که «پیشنهادی به او در شرکت دیگری داده شده بود که [او] نمی‌توانست رد کند» و حالا که Battlefield 2042 راه‌اندازی شده است، او از شغل فعلی خود کناره‌گیری خواهد کرد.

مسمار در ایمیل خود نوشت: «پیشنهادی به در شرکت دیگری داده شد که نتوانستم آن را رد کنم و آن‌ها آنقدر مهربان بود که منتظر من بمانند تا [Battlefield 2042] را عرضه کنیم. برای من بسیار مهم بود که در اینجا در کنار این تیم باشم و با هم به این نقطه عطف تاریخی دست پیدا کنیم.»

او ادامه داد: «در حالی که اسکار [گابریلسون، استودیو GM] و من مدتی است که درباره برنامه‌ آینده من صحبت می‌کردیم -و در زمان مناسب این برنامه اعلام خواهد شد- ما تصمیم گرفتیم ارتباط‌مان را تا پس از عرضه بازی به تعویق بیندازیم تا -به درستی- تمرکز روی بازی باشد. ما تلاش‌های بسیاری انجام داده‌ایم.»

یکی از سخنگویان EA نیز در بیانیه‌ای به VGC خروج مدیر بخش طراحی بازی Battlefield 2042 را تایید کرد و گفت: «فوزی مسمار در پایان هفته DICE را ترک می‌کند. ما برای او بهترین‌ها را در تلاش‌های آینده‌اش آرزو می‌کنیم.»

Battlefield 2042 برای PS5 ،Xbox Series X/S ،PS4 ،Xbox One و PC در دسترس است. بنا بر آخرین خبرها این بازی موفق شده در زمان عرضه دو برابر عنوان قبلی این سری یعنی Battlefield V پلیر داشته است.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

پیش‌نمایش بازی Battlefield 2042 | ارتقای یک فرمول همیشه موفق

تعداد پلیرهای بازی Battlefield 2042 در زمان عرضه تقریباً دو برابر نسخه قبلی بود

فصل اول بازی Battlefield 2042 در اوایل سال 2022 آغاز می‌شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید