طبق اعلام DICE عرضه Battlefield 2042 تا 28 آبان به تاخیر افتاد

شایعه‌ها حقیقت داشت و اثر جدید استودیو DICE حدود یک ماه به تاخیر افتاد

در دوره‌ای به سر می‌بریم که بازی‌های زیادی با تاخیر مواجه می‌شوند. در حقیقت این دوره بیش از یکسال است که شروع شده و احتمالاً تا مدتی دیگر نیز خواهد بود. در چند هفته اخیر اما به طور خاص چند بازی به تعویق افتاده و قرار است از تاریخ انتشار مدنظرشان دیرتر منتشر شوند. از Dying Light 2 تا Total War Warhammer 3 تا Horizon Forbidden West جزء این دسته هستند. شایعات اخیر حاکی از آن بود که Battlefield 2042 نیز همین مسیر را ادامه می‌دهد و معلوم شد که این شایعات درست بود.

EA و DICE در توییتر اعلام کردند که Battlefield 2042 واقعاً با تاخیر مواجه شده است. این تاخیر زیاد نیست و اکنون کمی کمتر از یک ماه پس از تاریخ عرضه قبلی آن در 22 اکتبر منتشر  می‌شود. DICE در پیام خود می‌گوید که همه‌گیری COVID 19، همانطور که می‌شد تصور کرد، چالش‌هایی را در توسعه این بازی پدید آورده و با توجه به گستردگی خود بازی، آن‌ها تصمیم گرفتند زمان کمی بیشتری برای پولیش کردن بازی اختصاص دهند.

در این اطلاعیه آمده است: «ساخت نسل بعدی Battlefield در دوران یک بیماری همه‌گیر جهانی، چالش‌های پیش‌بینی نشده‌ای را برای تیم‌های توسعه‌ای ما ایجاد کرده است … با توجه به مقیاس و وسعت بازی، ما امیدوار بودیم که تیم‌های ما در دوران منتهی به عرضه بازی همه در استودیو دور هم جمع شوند. با توجه به شرایط کنونی که اجازه نمی‌دهد این امر با خیال راحت اتفاق بیفتد و با تمام سختی کار در خانه و از راه دور، ما احساس می‌کنیم مهم است که زمان بیشتری را صرف ارائه چشم‌انداز خود از Battlefield 2042 برای بازیکنان خود کنیم.»

اطلاعات بیشتر درباره بتای همگانی Battlefield 2042 در ماه سپتامبر منتشر می‌شود. شایعه قبلی ادعا می‌کرد که بتای بازی در 22 سپتامبر آغاز می‌شود؛ اما ممکن است به دلیل تاخیر بازی، اکنون برنامه‌ها تغییر کرده باشد.

Battlefield 2042 در 19 نوامبر برای PS5 ،Xbox Series X/S ،PS4 ،Xbox One و PC عرضه می‌شود.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

کلاس‌های مختلف Battlefield 2042 و ویژگی‌های هر کدام معرفی شدند

بتای بازی Battlefield 2042 احتمالاً در 22 سپتامبر/31 شهریور آغاز می‌شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید