spot_img

بازی Alan Wake Remastered از ری‌تریسینگ و HDR پشتیبانی نمی‌کند

  بازی Alan Wake Remastered اثر استودیوی Remedy ماه آینده عرضه می‌شود و در آن چند پیشرفت بصری نسبت به نسخه اصلی ارائه رخ داده است. بهبود نورپردازی و جلوه‌های بصری تا تکسچرها و مدل‌های شخصیت‌ها با کیفیت بالاتر در این نسخه قابل مشاهده است. متأسفانه، در حالی که فناوری DLSS انویدیا در نسخه PC پشتیبانی می‌شود، خبری از ویژگی‌هایی مانند ری‌تریسینگ و HDR در این نسخه نخواهد بود.

در بخش سوالات متداول سایت این بازی، توسعه‌دهنده چنین می‌گوید: «این نسخه ریمستر بر اساس موتور و تکنولوژی عنوان موجود Alan Wake ساخته شده است. اضافه کردن ری‌تریسینگ/پشتیبانی از HDR به این بازی بسیار وقت‌گیر به نظر می‌رسید. با این کار منابع ما ممکن بود از دسترس دیگر بخش‌های ضروری خارج شود.» همچنین خاطرنشان کرد که «مطمئن است که بازی حتی بدون ری‌تریسینگ/پشتیبانی از HDR عالی به نظر می‌رسد.»

در مورد رزولوشن و عملکرد در هر کنسول، Remedy جدولی برای رزولوشن رندر شده -که اندازه رزولوشن داخلی است-و رزولوشن ارائه شده با ارتقاء کیفت یا همان temporal upscaling است، منتشر کرده است. بر اساس این جدول نسخه‌های PS5 و Xbox Series X دارای رزولوشن داخلی 1440p هستند؛ اما خروجی آن‌ها 2160p یا 4K است. در تصویر زیر جدول کل پلتفرم‌ها و عملکرد هر کدام را می‌بینید.

بازی Alan Wake Remastered همچنین از ارتقاء نسل قبلی به نسل فعلی به صورت رایگان پشتیبانی می‌کند. خرید بازی بر روی PS4 و Xbox One امکان ارتقاء رایگان به نسخه‌های PS5 و Xbox Series X/S را به شما می‌دهد. همچنین از DualSense و Activity Cards نیز در  پلفترم PS5 پشتیبانی می‌کند. Alan Wake Remastered در 5 اکتبر منتشر می‌شود. باید دید نسخه بهبودیافته این عنوان کلاسیک تا چه حد می‌تواند طرفداران قدیمی آن را راضی کند.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

پس از 11 سال از عرضه نسخه اولیه Alan Wake Remastered رسماً معرفی شد

بازی Alan Wake Remastered روز 13 مهر منتشر می‌شود

بازی Alan Wake Remastered

حتما بخوانید