خرید Activision Blizzard از سوی سهام‌داران این شرکت چراغ سبز گرفت

در مجمع اخیر این شرکت، صاحبان 98 درصد از سهام آن به معامله پیشنهادی از سوی مایکروسافت رای مثبت دادند.

خرید Activision Blizzard از سوی مایکروسافت به مبلغ حدود 69 میلیارد دلار یکی از بزرگترین اخبار صنعت بازی‌های ویدئویی ظرف چند سال اخیر بوده است. اما مشابه هر معامله بزرگ دی، اتفاقات زیادی قبل از  نهایی شدن همه چیز باید رخ دهد. در این مورد خاص، یکی از این مراحل تأیید سهامداران بود که حالا به نظر می‌رسد انجام شده است.

Activision Blizzard اعلام کرده است که سهامداران آن رای مثبت به قبول پیشنهاد Xbox داده‌اند. در یک مجمع ویژه که به تازگی برگزار شده، صاحبان بیش از 98 درصد از کل سهام‌ شرکت به نفع خرید Activision Blizzard از سوی مایکروسافت رای دادند. این معامله 95 دلار به ازای هر سهم ارزش دارد که قرار است به صورت نقدی پرداخت شود.

بابی کوتیک، مدیر عامل نه چندان محبوب Activision Blizzard، در این باره چنین گفت: «رای امروز سهام‌داران ما در حمایت از این معامله، باور مشترک ما را تایید می‌کند که در کنار مایکروسافت موقعیت بهتری برای پلیرهای خود و حتی فرصت‌های بیشتری برای کارمندان‌مان ایجاد کنیم و تمرکز خود را روی تبدیل شدن به نمونه‌ای الهام‌بخش از یک محیط کار گرم، احترام‌آمیز و پذیرا ادامه می‌دهیم».

معامله خرید Activision Blizzard تا 30 ژوئن 2023/9 تیر 1402 نهایی خواهد شد؛ اگرچه پیش از این باید توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس اوراق بهادار ایالات متحده (یا SEC) مورد بررسی و تایید قرار بگیرد. همچنین کمیسیون تجارت فدرال (FTC) نیز آن را از منظر ضد انحصار به آن رسیدگی خواهد کرد. تا آن زمان شرکت به طور مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

مایکروسافت به طور رسمی Activision-Blizzard را خریداری کرد

Activision-Blizzard کمیته مسئولیت در محل کار تشکیل می‌دهد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید