spot_img

کارکنان Activision خواهان استعفای مدیر عامل این شرکت هستند

بر اساس آخرین خبرها، این اعتراضات پس از این آغاز شد که نقش بابی کوتیک در ادامه تبعیض‌ها و سوء رفتارها در این شرکت افشا شد.

وال استریت ژورنال اخیرا گزارشی منتشر کرده است که افشاگری‌های تکان‌دهنده‌ای را در مورد الگوهای سیستماتیک سوء استفاده و سوء رفتار Activision-Blizzard علیه کارمندان نشان می‌دهد که به سبب آن‌ها این شرکت در چند ماه گذشته محل بررسی‌های قضایی و غیر آن بود هاست. به طور خاص، این گزارش فاش کرد که خود بابی کوتیک، مدیر عامل شرکت، نه تنها از سوء استفاده‌کنندگان در شرکت محافظت کرده و رفتار آن‌ها را با پنهان کردن اطلاعات مربوط به سوء رفتار از هیئت مدیره تداوم بخشیده است، بلکه خود نیز با زنان و کارمندان خود بدرفتاری کرده است و حتی یکی از دستیاران خود را در سال 2006 به مرگ تهدید کرده است.

پس از آن، کوتیک نامه‌ای عمومی منتشر کرد که در آن «سیاست جدید تحمل نکردن سوء رفتار» در این شرکت را اعلام کرد. با این حال اما اطلاعات جدیدی که به دست آمده به وضوح کارکنان Activision را ناراضی کرده و به درستی نیز چنین شده است. اخیراً اتحاد کارگران موسوم به ABK که مخفف Activision Blizzard King است، در توییتر خواستار استعفای بابی کوتیک و تعیین جایگزینی به عنوان مدیرعامل شده است. در این توییت آمده که کارمندان این شرکت امروز دست از کار کشیده‌اند. این دومین بار در چند ماه گذشته است که کارمندان اکتیویژن بلیزارد مجبور به متوسل شدن به چنین اقداماتی برای شنیده شدن صدای خود شده‌اند.

در همین حال، پایگاه خبری Kotaku همچنین گزارش داده است که بیش از صد کارمند Activision-Blizzard در خارج از مقر Blizzard Entertainment در ایروینِ کالیفرنیا تجمع کرده و خواستار استعفای کوتیک شده‌اند.

در ماه آگوست، کوتیک گفت که تمامی کارکنان Activision که به خاطر رفتار نادرست مجرم شناخته شده‌اند، «باید برای اعمال خود پاسخگو باشند». پس از آن بود که بیش از 20 نفر از کارمندان این شرکت از کار برکنار شدند. عقل سلیم می‌گوید که قوانین می‌بایست به یکسان برای همه پرسنل شرکت، از جمله مدیرعامل، اعمال شود

در اخبار مرتبط، گزارش وال استریت ژورنال همچنین فاش کرد که جن اونیل، رییس سابق شرکت Blizzard، شرکت را تنها پس از سه ماه حضور در سمت جدید خود به دلیل «ظاهرسازی، به حاشیه راندن و تبعیض» ترک کرد که از جمله شامل این بود که او دستمزدی به‌اندازه همکار هم‌رده خود، مایک ایبارا، دریافت نمی‌کرد. باید دید سرنوشت این مجادلات به کجا می‌رسد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

نسخه فیزیکی بازی Call of Duty: Vanguard در صدر جدول فروش بریتانیا

فروش بازی Call of Duty: Vanguard؛ بدترین در 14 سال گذشته

بخش مولتی‌پلیر بازی Call of Duty: Vanguard به مدت 4 روز رایگان است

منبعGamingbolt

حتما بخوانید