spot_img

مایکروسافت از محبوبیت سرویس Backwards Compatibility خبر می‌دهد

پس از عرضه کنسول Xbox One شرکت مایکروسافت از قابلیتی به نام Backwards Compatibility رونمایی کرد که اجازه اجرا شدن بازی‌های Xbox 360 روی جدیدترین کنسول این شرکت‌ را ارائه می‌داد. شاید خیلی از افراد به محبوبیت این قابلیت شک داشتند و آن را اقدامی بیهوده از طرف مایکروسافت می‌نامیدند. 

اما بر طبق آمار منتشر شده توسط این شرکت، این قابلیت در حال حاضر در بین دارندگان کنسول اکس‌باکس وان بسیار محبوب است. در حال حاضر دارندگان این کنسول در حدود یک میلیارد ساعت به تجربه عناوین قدیمی مایکروسافت پرداخته‌اند و نسبت به سال گذشته شاهد رشد صد درصدی آمار منتشر شده توسط مایکروسافت هستیم. 

بر طبق گفته‌های مایکروسافت، تقریبا نیمی از دارندگان کنسول‌های نسل هشتمی این شرکت از این قابلیت استفاده می‌کنند و علاقه به بازی‌های نسل قبلی در بین بازیکنان از بین نرفته است. 

شرکت مایکروسافت نیز با دانستن این موضوع، در حال اضافه کردن بازی‌های بیشتری به لیست عناوین پشتیبانی کننده از Backwards Compatibility است و سرمایه‌گذاری زیادی را در این باره انجام داده است. 

همچنین این قابلیت روی کنسول Xbox One X پیشرفت‌های زیادی داشته و به بهترین نحو ممکن کار می‌کند. برای مثال عنوان Red Dead Redemption روی این کنسول با جزئیات گرافیکی فوق‌العاده‌ای اجرا می‌شود؛ عنوانی که متعلق به هشت سال پیش است.

شرکت مایکروسافت در کنار آمار منتشر شده از این قابلیت، آمار جالب دیگری را درباره بخش اکس‌باکس خود منتشر کرده است که مرور آن‌ها خالی از لطف نیست. 

  • تعداد خریداران Xbox Live نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد رشد داشته است. 
  • فروش کنسول‌های اکس‌باکس وان نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است. قسمت اعظمی از این آمار مدیون فروش خوب Xbox One X است. 
  • ۶۰۰ هزار نفر از طریق قابلیت Looking For Group با یک‌دیگر دوست شده‌اند. 
  • ۱.۲ میلیون کلاب در بخش Xbox Live ایجاد شده است. 
  • حالا بیش از ۲۰۰ بازی برای Xbox One X بهینه شده‌ است.
  • کاربران چیزی در حدود ۴ میلیارد ساعت به تجربه عناوین ID@Xbox پرداخته‌اند.
  • بخش استریم XOne که با نام MIXER شناخته می‌شود، حالا ۱۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. 

حتما بخوانید