spot_img

خالق Resogun و Nex Machina از پروژه‌های لغو شده‌ی خود می‌گوید

استودیوی Housmarque که برای خلق بازی‌های Nex Machina و Resogun شناخته شده است، از تعدادی طرح مفهومی، پروتوتایپ و نسخه‌ی آزمایشی پرده برداشت که هرگز به مرحله‌ی اجرا نرسیدند.

طی مراسم  Reboot Develop 2018 در کرواسی، این استودیوی فنلاندی طرح‌های مفهومی متعددی را به نمایش گذاشت که می‌توان از میان آن‌ها به عنوان مسابقه‌ای Beach Smash Racing و عنوان شوتر Gatecrashers و پروژه‌ی Rampage و بازسازی آرکید کلاسیک Ptoject Centipede و نسخه‌ی فرعی side-scrolling بازی Resogun به صورت دو بعدی که Resoman نام داشت و برای پلی‌استیشن ۴ در دست ساخت بود، یک پروژه‌ی زامبی‌محور و عنوانی با حضور دایناسورها رونمایی کرد.

همچنین ویدیویی از سه بازی منتشر شد که فراتر از مرحله‌ی کانسپت پیش رفته بودند؛ دو عنوان جاه‌طلبانه در ژانر اکشن ادونچر و یک بازی برای PSP.

عنوان Darkweb برای اکس‌باکس و پلی‌استیشن ۲ در حال ساخت بوده است، یک اثر ماجرایی که شخصیت اول آن یک زن بوده و کاوش‌ها در مراحلی سراسر تاریکی و خون دنبال می‌شده. عنوانی که قرار بود از یک پالت رنگی محدود به رنگ‌های سفید، سیاه و قرمز استفاده کند.

عنوان دیگر The Trader نام داشت که قرار بود جاه‌طلبانه‌ترین بازی در تاریخ Housemarque باشد، اثری که کنسول‌های اکس‌باکس و پلی‌استیشن ۲ را به عنوان پلتفرم‌های مقصد انتخاب کرده بود. این بازی قرار بود در محیطی جهان‌باز دنبال شود.

با گفته‌ی Housemarque به نظر بازی در مبارزات از فیلم Equilibrium الهام گرفته بود و فیزیک جدیدی را در آن زمان معرفی می‌کرد. گیم‌پلی بسیار شبیه به عناوین پیشین Tomb Raider بوده و وسایل نقلیه و زیپ‌لاین‌ها را نیز شامل می‌شده است.

عنوانی که قرار بود برای PSP ساخته شود، با نام Fist شناخته می‌شد. یک بازی همه‌پسند که شخصیت‌های آن در یک جیپ به قلعه‌های دشمن هجوم می‌بردند. استودیو همواره برای عرضه‌ی یک IP جدید روی PSP شک داشت. در آخر نیز یک بازی استراتژی هم‌زمان با نام Rocklynn به نمایش درآمد. سبکی که به نظر با تجربه‌ی Housemarque هم‌خوانی چندانی نداشت.

در ادامه آقای Haveri از استودیوی Housemarque تاکید کرد که رونمایی از پروژه‌هایی که استودیوها هیچ وقت موفق به ساخت کامل و عرضه‌ی آن‌ها نشده‌اند، بسیار مهم است.

اخیرا استودیو بازی آنلاین محور خود را با نام Stormdivers معرفی کرد.

حتما بخوانید