spot_img

استودیوی سازنده Firewatch توسط Valve خریداری شد

استودیوی Campo Santo که توسط جمعی از افراد سابق استودیوی Telltale Games تاسیس شده و به واسطه خلق عنوان Firewatch مشهور است، در طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از این پس، شرکت Valve صاحب این استودیو و بازی‌های‌اش خواهد بود.

این استودیو در حال حاضر روی عنوان In the Valley of Gods کار می‌کند که پس از این اتفاق، توسط Valve منتشر خواهد شد. پست منتشر شده در بلاگ Campo Santo را می‌توانید در ادامه بخوانید:

در سن فرانسیسکو، لس آنجلس، لندن و جایی در انگلیس شمالی، دوازده نفر از افراد ما در استودیوی کمپو سانتو پذیرفتند که به Valve بپیوندند. جایی که ما شغلمان به عنوان سازنده بازیهای ویدیویی را حفظ خواهیم کرد و کار روی ساخت پروژه حال حاضرمان In the Valley of Gods را ادامه خواهیم داد.

اگر جزو کسانی هستید که از شنیدن این خبر غافلگیر شدهاند، میتوانیم بیشتر درباره این تصمیم بزرگ صحبت کنیم.

 اول، ما واقعا بازی ساختن را دوست داریم. به علاوه و شاید دقیقتر، ما واقعا ساخت و تولید سرگرمی را دوست داریم. از روند تولید روزبهروز بازی آخرمان Firewatch گرفته تا روند تاسیس شرکتمان، خلق تجارت، دیدن بازیکنان و مخاطبان در جشنوارهها و نمایشها، فرستادن یک مجله ادبی سه ماهه، انتشار دموهای عمومی برای مردم، تمام اینها به واسطه غافلگیری، لذت و سرگرمی مشتریانی است که در موفقیت ما شریک هستند.

ما در Valve گروهی را یافتیم که از صمیم قلب احساس مشترکی در رابطه با کار داشتند(موردی که غافلگیرکننده است و چیزی نیست که هر روز ببینید). آنها در ما گروهی را یافتند که تجربه خاص و با ارزش و همچنین دیدگاه متنوعی داشتند. این قضیه سریعا یک هماهنگی و توافق آشکار را به ما نشان داد.

دوم، موقعی که در اوایل سال ۲۰۱۵ به دفتر IGN رفته بودیم تا در مورد Firewatch با آنها صحبت کنیم، با جایزه بازی سال ۲۰۱۱ مواجه شدیم که به Portal 2 اعطا شده بود و به دست سازنده نرسیده بود. این جایزه یک بطری شمپین دست نخورده بود که رویاش حکاکی شده بود. هیچکس از چنین چیزی به صورت رایگان نمیگذرد، بنابراین آن را کش رفتیم و یک سال بعد به افتخار انتشار Firewatch آن را نوشیدیم. بنابراین یک طورهایی این کار برای ما یک بازگشت به خانه به حساب میآید. خب، به خاطر همان بطری شمپین.

سوم و مورد آخر، ما چندین ملاقات طولانی با افراد Valve داشتیم و همه از رضایت ما با کار کردن با افرادی صحبت میکردند که استعداد ما در ساختن چیزهای غیرممکن در برابر آنها بسیار کوچک جلوه میکند. هر دو طرف درباره ارزش ما و این که چگونه و چه موقع از آن درست استفاده کردن صحبت کردند. ما به عنوان انسان، وقتی ساختن چیزهایی که بهشان اهمیت میدهیم و باورشان داریم وسط است، با محدودیت بزرگی چون زمان روبرو میشویم. آنها از ما درباره این که علاقهمند به آمدن به Bellevue (شهری در ایالت نبراسکای آمریکا) و کار کردن در آنجا هستیم پرسیدند و ما گفتیم بله!

بله، ما هنوز در حال ساخت In the Valley of Gods هستیم (به عنوان یک بازی شرکت Valve). بله، ما هنوز Firewatch را پشتیبانی خواهیم کرد و بله، و ما هنوز برای بلاگ معمول خودمان و بخش The Quarterly Review محتوا تولید خواهیم کرد. از علاقه شما به بازیهای ما بسیار سپاسگزاریم و شما را در واشنگتن خواهیم دید. به سلامت!

  • استودیوی Campo Santo

 

احتمالا در E3 2018 اخبار بیشتری از این استودیو و بازی‌های‌اش خواهیم شنید.

حتما بخوانید