spot_img

کارگردان Overwatch: سیستم انتظار بر اساس نقش‌های خاص، به بازی صدمه می‌زند

یکی از مواردی که بسیاری مواقع در عنوان Overwatch دردسرساز می‌شود، پخش درست وظایف بین اعضای یک تیم است؛ چیزی که همیشه پیش نمی‌آید و بسیاری مواقع، یک بازیکن بدون توجه به ضرورت بازی و تیم، هیروی مورد علاقه خودش را انتخاب کرده و روی عملکرد کل تیم تاثیر منفی می‌گذارد. همین قضیه باعث شده بود تا طرفداران و همچنین تیم سازنده بازی در استودیوی «بلیزارد» به ایده طراحی یک سیستم مچ‌میکینگ و انتظار بر اساس نقش‌های مختلف فکر کنند؛ سیستمی که در آن نقش خود (مثل Healer یا تانک) را انتخاب کرده و در نهایت بازی بر اساس آن تیم شما را شکل می‌دهد. حال آقای Jeff Kaplan کارگردان بازی، در طی مصاحبه‌ای گفته که پیاده کردن این سیستم در بازی آن قدر هم کار مناسبی نیست.

وی عنوان که این ایده برای شروع چیز خوبی است، اما وی قصد قرار دادن آن را در بازی ندارد. وی گفته که بازیکنان در انجمن‌ها دو سیستم را پیشنهاد کردند؛ اول یک «سیستم افتخار» (Honor System) که به وسیله آن، بازیکن بر اساس یک نقش خاص مسابقه خود را پیدا می‌کند و می‌تواند با توجه به واکنش تیم حریف، در طی مسابقه هم نقش خود را تغییر دهد. یا یک سیستم دیگر که در آن در طی بازی امکان تغییر نقش وجود نداشته باشد. البته کپلان در مصاحبه خود که توسط کوتاکو انجام شده گفته که هیچ‌کدام از این سیستم‌ها برای او رضایت‌بخش نیستند و می‌‌توانند روح بازی را خدشه‌دار کنند.

وی همچنین گفت که این مسئله که بازیکنان در صف نقش DPS قرار بگیرند او را نگران می‌کند، چرا که این نقش پرطرفدارترین نقش در بازی است و مطمئنا زمان زیادی طول می‌کشد تا مسابقه مناسب برای بازیکن پیدا شود. وی سیستم مشابهی در World of Warcraft مثال زد، جایی که بسیاری از بازیکنان پیش از پیدا شدن یه گروه مناسب منصرف می‌شوند. کپلان در ادامه گفته:

“مشکلی که من در حال حاضر با این مسئله دارم این است که نقشهای تانک و درمانگر به سرعت و زیر یک دقیقه بازی خود را پیدا میکنند، اما اگر نقش DPS را انتخاب کنید، ممکن است تا سی دقیقه معطل شوید. این چیزی نیست که مخاطبان در حال حاضر انتظارش را داشته باشند، بنابراین فکر میکنم که باید مراقب باشیم.”

نظر شما چیست؟ آیا با قرار دادن چنین سیستمی در Overwatch موافق هستید؟

حتما بخوانید