spot_img

Sea of Thieves: عنوانی متوسط، خوب یا عالی؟!

یکی از مورد انتظارترین بازی‌های کنسول ایکس باکس، عنوان Sea of Thieves بود که در اوایل سال جاری منتشر شد. این بازی به صورت مفصل در بازی­‌نما ۱۲۷ در قالب یک پیش نمایش بررسی شد و حسابی دل هواداران این سبک بازی­‌ها را به دست آورد. به شخصه با دیدن حال و هوای این عنوان به یاد بازی به شدت زیبای Tales of Monkey Island افتادم. اگر احیانا تا کنون چیزی از این بازی نشنیده‌­اید، قویا پیشنهاد می­‌کنم این بازی را در هر پلتفرمی که از بین ویندوز، PS3 ،OS X ،wii و یا حتی iOS می‌­توانید، تجربه کنید!

در پیش نمایش بازی خوانده بودیم که این بازی دارای سبک خاصی از گرافیک است که با حال و هوای فانتزی و فانی که برای این عنوان درنظر گرفته شده است کاملا هم­خوانی دارد. به طور کلی هرآنچه قبل از عرضه‌ی این عنوان شنیده و خوانده بودیم، بر این مبنا بود که صداگذاری­‌ها و طراحی محیط و کاراکترها، جزایر متعدد در بازی و گنج­‌های پنهان در گوشه و کار دنیای وسیع Sea of Thieves، گیم پلی بازی و سبک تعاملی آن و بسیاری از موارد دیگر به طرز جالبی با دنیای دزدان دریایی هماهنگ و سازگار است. حال بازی منتشر شده است و احتمالا می‌­دانید بازخوردهای مثبت و منفی بسیاری در مورد این بازی ارائه شده است. برویم و ببینیم نظر منتقدان رسانه‌­های مختلف به چه ترتیب است.

 (80) GamingTrend:
Sea of Thieves یک بازی نفرت ­انگیز لذت بخش است که به صورت تمام نشدنی­‌ای در کنار دوستان سرگرم کننده خواهد بود. به این خاطر این‌طور می‌گوییم چون بازی به طرز شگفت انگیزی ازنظر محتوای سازماندهی شده و قابلیت­‌های شخصی سازی کمبود داشته و نیاز به جهانی بزرگ‌­تر و متنوع‌­تر دارد. شکی نیست که با گسترش و درگیر شدن بازی­کنان بیشتر، این بازی تبدیل به عنوانی سمبلیک و اثری تاثیرگذار خواهد شد. اما در حال حاضر علی رغم بامزگی­های بی وقفه­‌اش، عمیقا ناقص است.

(IGN Spain (77:
تلاشی خوب اما کم عمق در این ژانر. موفقیت این عنوان به حمایت‌های بعد از عرضه توسط Rare بستگی دارد، زیرا کمبود محتوا در این بازی به وضوح وجود دارد.

(Game Informer (70:
Sea of Thieves مانند یک استخر بازی کودکان در پارک آبی است. هر دوی آن­ها دارای تم دزدان دریایی‌­اند، هر دو باعث لذت بردن در کنار دوستان شده و هر دو در عمقی کم، همه چیز را سرگرم کننده و به دور از خطر ارائه می­‌کنند. داستان­‌های Sea of Thieves زیبا بوده و همراهانتان جالب و احمق هستند، اما المان­‌های زیادی در تجربه‌­ی بازی وجود دارد که ما را تشنه نگه داشت.

(IGN (70:
در وهله‌ی اول، تجربه‌­ی این بازی در کنار دوستان واقعا لذت بخش است، اما پیش­روی تا افسانه‌­ی دزد دریایی نیازمند تلاشی طاقت ­فرسا می‌­باشد. Sea of Thieves نیازمند عمق بیشتری در مقایسه با سفر دریایی‌­ای که ما قبل از انتشار منتظرش بودیم است. اما در هر صورت لحظات عالی از تجربه­‌ی Co-Op یک شروع بسیار خوب برای این بازی است.

(Polygon (65:
Sea of Thieves پایه و اساس یک تجربه خارق­ العاده را دارا است. این عنوان یک «بازی دزد دریایی» واقعی است که تجربه‌­ی دزدی دریایی را کاملا شبیه سازی می­‌کند. اما پس از گذشت چند ساعت اولیه‌ی فک­‌اندازش، شما احساس خواهید کرد در نقش حسابدار Black Beard (دزد دریایی مشهور) بازی می­‌کنید تا در نقش خود او.
(GameSpot (60:
تا الان، این بازی یک عنوان توخالی است که می‌­تواند در صورتی که با دوستان خود بازی کنید، شما را سرگرم کند و اگر مشترک Xbox Game Pass باشید، چیزی است که ارزش امتحان کردنش را دارد. هرچند نمی‌­توان با دلی صاف این بازی را به کسی پیسنهاد کرد، اما آنچه از بازی دیده شد آنقدری دوست داشتنی بود که بتوان امیدوار ماند تا همه چیز در ادامه توسط محتوایی که با آپدیت­‌ها و پچ‌­هایی که برای بازی عرضه خواهند شد، بهبود یابد.


به عنوان جمع­ بندی باید گفت اگرچه این بازی بازخوردهای مثبت زیادی هم دریافت کرده است، اما بیشترین نقدها این اثر را یک عنوان متوسط معرفی کرده‌­اند. با توجه به اظهارات منتقدان مختلف، می­‌توان برداشت کرد که ایرادات این بازی از سمت محتوا و داستان و البته مشکل در تنوع گیم‌­پلی پس از پیش­روی بیشتر در بازی است. با تمام این تفاسیر، نکته قابل توجه در اکثر نظرات این منتقدین این است که Sea of Thieves در صورت پشتیبانی بیشتر استودیو Rare از این عنوان، می­‌تواند به پیشرفت‌های قابل ملاحظه­‌ای دست یابد و به یکی از بازی ­های خوب ایکس باکس بدل شود. این بدین معنی است که سازندگان این بازی توانسته‌اند هسته اصلی بازی را به خوبی طراحی و پیاده ­سازی کنند و به صورت کلی، با یک بازی خوب طرفیم و دارندگان کنسول مایکروسافت می­‌توانند امیدوار باشند یکی از انحصاری­‌های این شرکت، در آینده به عنوانی سرگرم کننده و عالی تبدیل شود.

منتظر نقد و بررسی این بازی توسط بازی‌نما در شماره ۱۲۸ باشید!

حتما بخوانید