spot_img

معرفی بازی موبایل Splashy

بعضی کارها مانند پریدن روی سنگ‌هایی که شما را از یک طرف یک برکه یا رودخانه به سمت دیگر آن می‌رسانند یکی از آن کارهای لذت بخشی است که در این دوره زمانه کمتر اتفاق می‌افتد. در سبک زندگی شهری که احتمالا در بهترین حالت بتوانید چنین کاری را در باغ ژاپنی پارک لاله تهران یا جاهای مشابه در پارک‌های شهرهای دیگر تجربه کنید. یک‌سری هم که احتمالا چنین حرکتی را فقط در کارتون‌هایی نظیر «آن شرلی» دیده‌اند و فرصت پرش‌های هیجان انگیز این چنینی را نداشته‌اند.

در بازی‌های زیادی هم نمونه‌هایی از این نوع دیوانه‌بازی‌ها مشاهده می‌شود که یکی از جدی‌ترین (و‌ برای من سخت‌ترین) نمونه‌های آن مربوط می‌شود به بازی God of War و آن‌جایی که کریتوس راهی سرزمین مردگان می‌شود. البته این کجا و پرش‌های شاعرانه‌ی آن شرلی کجا؟

بازی موبایلی Splashy من را به یاد مطالب بالا انداخت و بهانه‌ای شد برای این‌ صحبت‌ها. بگذریم، برویم سراغ این بازی که هرچند در نگاه اول بنظرم اعصاب خرد‌کن و بی منطق بنظر آمد، اما رفته رفته متقاعدم کرد تا درنهایت به معرفی آن بپردازم. ماجرا از این قرار است که باز هم با یکی از بازی‌های صامت voodoo طرف هستیم که در آن‌ باید توپی چموش و جلو رونده را هدایت کنید. مانند خیلی از بازی‌های رکوردی این روزها، این بازی هم تنها به یک انگشت شما نیاز دارد و. باید این توپ را روی سکوهایی که در طول مسیر و با فاصله‌های عرضی مختلف نسبت به یکدیگر قرار دارند هدایت کنید. البته جای سوال است که چرا voodoo در بعضی از بازی‌هایش از افکت‌های صوتی استفاده نمی‌کند!

در ابتدا بنظر می‌رسد با یک بازی خسته کننده از لحاظ فرم و محتوا طرف هستیم. اما با پیش‌روی در بازی متوجه خواهید شد که فرم این بازی پس از پیشرفت شما تغییرات جذابی خواهد کرد. با هر آپگرید که در ازای خرج شمش‌هایی است که در بازی کسب می‌کنید، المان‌های محیطی به صحنه‌ی خشک اولیه‌ی بازی اضافه خواهند شد که می‌تواند در تنوع بازی تاثیرگذار باشد. ضمن اینکه گیم‌پلی بازی به نحو جذابی چالش برانگیز است، به این صورت که برخی پرش‌ها اگر دقیق روی محل از پیش تعیین شده هدایت شوند، امتیازتان را با ترتیب بالاتری نسبت به قبل اضافه می‌کنند. در بالای صفحه یک عبارت BONUS در حال تکمیل است که باید با کسب تک تک حروف مربوط به این کلمه، آن را کامل کنید. البته من نتوانستم بجز B و O حرف دیگری را صاحب شوم و هنوز نمی‌دانم پس از کامل شدن این کلمه، چه اتفاقی روی خواهد داد. اگر شما توانستید این کار را انجام دهید، لطفا نتیجه را در کامنت‌ها اعلام کنید، با تشکر!:)

حتما بخوانید