نویسنده‌ی ارشد Dragon Age استودیوی Beamdog را ترک کرد

خبر بزرگی اوایل سال ۲۰۱۶ طرفداران عناوین نقش آفرینی را متعجب کرد. آقای David Gaider که سابقه‌ی فعالیت روی بازی‌های بزرگ Bioware از جمله Baldur’s Gate 2 و KOTOR و Neverwinter Nights را در کارنامه داشت و به عنوان نویسنده‌ی ارشد، نقش بزرگی در خلق سری Dragon Age ایفا کرده بود، استودیو را به مقصد Beamdog ترک کرد. او در Beamdog پس از کار روی نسخه‌های کامل Baldur’s Gate و Icewind Dale روی ساخت نسخه‌ی جدیدی از Baldur’s Gate با نام Siege of Dragonspear کار می‌کرد.

رابطه‌ی میان شخص Gaider و Beamdog هیچ وقت چندان روشن نبوده است. نقش او هیچ وقت در پروژه‌های Siege of Dragonspear و Planescape: Torment Enhanced Edition و Neverwinter Nights مشخص نشد. به هر حال David Gaider در توییتر شخصی اعلام کرد که استودیوی Beamdog را ترک کرده است.

استودیوی Beamdog در رابطه با این موضوع بیانیه‌ای را منتشر کرد:

«شخص Dave زمان بسیار مناسبی به تیم ما در استودیوی Beamdog ملحق شد. از زمان پیوستن، او همواره یک معلم، الگو و دوست خوب برای ما بوده است. جهان‌هایی که Dave آن‌ها را در آثار نقش‌ آفرینی خلق کرده، برای تجربه بسیار دوست‌داشتنی هستند و داستان‌های روایت شده توسط وی در قلب ما جای دارند. روزی محصول مشترک ما به انتشار خواهد رسید. مهم‌ترین مسئله شکل‌دهی تیمی خلاق توسط Dave است که داستان‌هایی که Beamdog طی سال‌ها روایت می‌کند را سر و شکل داده است. او با سخاوت‌مندی دانش خود در داستان‌سرایی و طرح روایت را با دیگر توسعه‌دهندگان به اشتراک می‌گذارد. ما درس‌های بسیاری از Dave آموختیم و امیدواریم که او نیز از همراهی با ما خوش‌حال بوده باشد.»

آقای Trent Oster به عنوان یکی از پایه‌گذاران اصلی استودیوی Beamdog تاکید کرد که عزیمت Gaider تاثیر به‌سزایی روی پروژه‌های فعلی آن‌ها نخواهد داشت.

حتما بخوانید