spot_img

اطلاعات هیجان‌انگیزی از Metro Exodus منتشر شد

اگر نسخه‌های پیشین مترو با نام‌های ۲۰۳۳ و Last Light را بازی کرده باشید، مطمئنا با پس‌زمینه خاص سری آشنا هستید. در هر دو عنوان، بازیکنان بیشتر زمان بازی را زیر زمین و در تونل‌های مترو سپری می‌کنند و به شکل محدود روی سطح زمین قرار می‌گیرند که همواره خطرات تشعشات هسته‌ای و موجودات جهش یافته در سطح وجود دارند.

این پس‌زمینه‌ای‌ست که در نسخه‌ی جدید، یعنی Metro Exodus شاهد بازگشت آن خواهیم بود. در حالی که از لقب دادن بازی به صورت جهان‌باز (Open World) خودداری می‌شود، اما این‌بار محیط‌ها بسیار گسترده هستند و بیشتر جریان بازی روی سطح زمین دنبال خواهد شد. اطلاعات اخیر در نشریه‌ی گیم‌اینفورمر منتشر شد که این ماه Exodus را به عنوان طرح جلد و تمرکز اصلی این شماره انتخاب کرده است.

استودیوی ۴A تاکید دارد که نسخه‌ی جدید به هیچ وجه اثری جهان‌باز نیست، به این معنی که راه بازگشتی برای مراحلی که پشت سر گذاشته شده‌اند، وجود نخواهد داشت. در حالی که بستر انجام ماموریت‌ها در محیط گسترده‌ی بازی خواهند بود، اما همچنان شاهد مراحل خطی نیز هستیم. همچنین با توجه به وسعت محیط، در بازی وسایل نقلیه نیز حضور خواهند داشت.

در محیط روی سطح، سیستم جدید جناح‌ها معرفی خواهد شد که هر گروه با توجه به رفتار شما با اعضای آن، واکنش نشان خواهد داد. مطمئنا رفتارهای تنش‌زا، خشونت را به دنبال خواهد داشت.

پس از پایان هر مرحله شما به Aurora بازخواهید گشت که قطاری‌ست که برای سفر به کار می‌گیرید و در حقیقت نقش Hub در بازی را ایفا می‌کند. ساکنان قطار و ظاهر آن طی داستان تغییر خواهند کرد.

در نسخه‌های پیشین، از گلوله برای مبادلات استفاده می‌شد و سیستم اقتصادی بازی مبتنی بر این امر بود، اما در Exodus این سیستم با مواد لازم برای کرفتینگ جایگزین شده است.

همچنین کرفتینگ نقش مهمی در بازی ایفا خواهد کرد. برای مثال می‌توانید دوربین یک سلاح قدیمی را از آن جدا کرده و به سلاح مورد علاقه‌ی خود اضافه کنید. به علاوه باید همیشه سلاح خود را تمیز نگهدارید، سطح جدیدی از جزئیات که با تم کلی سری کاملا هم‌خوانی دارد.

طی فصل پاییز منتظر عرضه‌ی Metro Exodus برای سه پلتفرم اصلی باشید.

حتما بخوانید