spot_img

سرورهای Gigantic برای همیشه بسته خواهد شد

استودیوی Motiga اعلام کرد که سرورهای عنوان Gigantic که یک اثر F2P در ژانر MOBA است، در ۳۱ جولای سال جاری بسته خواهد شد.

استودیوی Motiga این خبر را در بلاگ خبری خود اعلام و تایید کرد آپدیت جدید بازی، آخرین آپدیت بازی خواهد بود. در متن این پست آمده:

ماجراجویی چند سال اخیر با پشتیبانی بازیکنان ما همراه بود، و ما همگی مفتخریم که امروز تجربه Gigantic به تجربه­‌ی شگفت‌انگیزی بدل شده است. توقف Gigantic تصمیم آسانی نبود. این بازی تجربه­‌ای خاص و هیجان­‌انگیز بود که قلب و ذهن بسیاری از بازیکنان را جذب خود کرده بود، اما متاسفانه آن تعداد بازیکنی که امیدوار بودیم را جذب نکرد.

با وجود تلاش­‌های Motiga برای شناسایی گزینه­‌های قابل قبول برای حفظ این بازی، کمپانی قادر به پیدا کردن راه حلی موثر برای نفوذ Gigantic به بازاری پر جمعیت نبود. به علاوه، موقعیت کنونی بازی راه را برای پیشرفت­‌های آینده و آپدیت­‌ها مسدود کرده است. ارائه­‌ی ویژگی­‌های اصلی در حین تصحیح مشکلات بلند مدت، از حد انتظار ما پیچیده­‌تر بود.

متاسفانه خاتمه یافتن Gigantic برای کسانی که از مشکلات و موضوعات اخیر Motiga با خبر بوده­‌اند چندان غافل‌گیرکننده نیست. نوامبر گذشته، ناشر بازی و صاحب استودیوی «ماتیگا» یعنی Perfect World Entertainment اکثر کارکنان استودیو را اخراج کرد و تنها اعضای اصلی تیم برای کار کردن روی Gigantic باقی ماندند. Perfect World همچنین تصمیم گرفت در عین حال استودیویRunic Games سازنده­‌ی عناوین Torchlight و Hob را تعطیل کند.

با سرنوشت تلخ Gigantic سازنده­‌ی آن طرحی کلی از امکاناتی که بازیکنان پس از بسته­ شدن سرورها خواهند داشت را ارائه داد؛ همه­‌ی قهرمانان بازی برای همه‌­ی بازیکنان رایگان خواهد بود و Rubies و Hero Packs از حالت تخفیف خارج شده‌­اند. به علاوه، همچنان واحد پولی در بازی به عنوان جایزه ارائه خواهد شد و Crowns و Rubies که توسط هر حساب کاربری بدست آمده در فروشگاه آیتم­‌ها با تخفیف در دسترس خواهد بود.

حتما بخوانید