spot_img

کپکام گزارشی از فروش بازی‌های خود در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد

در شرایطی که اخیرا عملکرد تجاری بازی‌های کپکام مناسب بوده، اما فروش Marvel vs. Capcom Infinite بسیار کمتر از انتظار پیش رفته است.

در گزارش مالی کپکام برای نه ماه گذشته تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، کپکام تایید کرد که فروش Marvel vs. Capcom Infinite از زمان انتشار در ماه سپتامبر تنها یک میلیون نسخه بوده است. در حالی که کمپانی شرقی فروش دو میلیونی را برای این اثر فایتینگ پیش‌بینی می‌کرد؛ موضوعی که از عملکرد ضعیف Infinite خبر می‌دهد. 

اما مشکل آخرین نسخه‌ی Marvel vs. Capcom دقیقا در کدام قسمت بود؟ در حالی که طبق نقدهای بازی سیستم مبارزات بسیار عالی کار شده است، اما سبک هنری و گرافیکی آن تعریف چندانی ندارد و نشان می‌دهد که بودجه‌ی کمی به توسعه‌ی Marvel vs. Capcom Infinite اختصاص داشته است. اما از آن مهم‌تر، شاید بتوان بدترین مشکل Infinite را لاین‌آپ ضعیف شخصیت‌های مبارز آن دانست؛ تا جایی که حتی شخصیت‌های محبوبی از سری X-Men غایب هستند.

بسته‌های الحاقی بازی تا حدودی سعی در جبران این ضعف محتوا داشتند، اما به نوعی نوشدارو پس از مرگ سهراب به حساب می‌آیند.

با این حال، به طور کلی تصویر مثبتی پیرامون بازی‌های کپکام در نسل فعلی کنسول‌های خانگی وجود دارد. برای مثال Resident Evil 7 عملکرد بسیار خوبی داشته و موفق به فروش ۴.۸ میلیون نسخه شده است؛ آماری که برای یک بازی در ژانر ترسناک مناسب به نظر می‌رسد. دو عنوان Monster Hunter XX و Ultra Street Fighter 2: The Final Challengers روی سوییچ موفق ظاهر شده‌اند و Monster Hunter: World دستاورد بزرگی بوده است.

حتما بخوانید