نینتندو قصد دارد عنوان Miitomo را کنار بگذارد

عنوان Miitomo مبتنی بر شبکه اجتماعی Mii نینتندو بوده و دو سال پیش برای گوشی‌های هوشمند عرضه شده بود. محصولی که اولین تجربه این شرکت در بازار گوشی‌های هوشمند است.

اما در خبری نینتندو اعلام کرد که در نوزدهم اردیبهشت سال آینده، این عنوان را به کلی کنار خواهد گذاشت. در این بیانیه آمده است که:

ما توسط این عنوان به بخشی از هدف‌مان که رساندن عناوین نینتندو به دست مشتریان روی پلتفرم‌های گوناگون در سراسر جهان است دست پیدا کرده‌ایم. ولی در چند وقت اخیر متوجه شده‌ایم که تعداد کاربران این عنوان کاهش پیدا کرده است. ما تصمیم گرفته‌ایم که این سرویس را از کار بیندازیم تا از امکانات‌مان به طور بهینه در بخش گوشی‌های هوشمند استفاده کنیم.

این عنوان در تمامی مناطق به صورت هم‌زمان از کار خواهد افتاد. تمامی امتیازاتی که بازیکن‌ها در این عنوان به دست آورده‌اند، در My Nintendo قابل استفاده است. Sidekickهای Mii موجود در این عنوان را می‌توان به برنامه Mii Maker در Wii U و ۳DS انتقال داد؛ اما دیگر محتواها به جز اسکرین‌شات‌ها قابلیت انتقال و ذخیره‌سازی ندارند.

نینتندو همچنین برنامه‌های زیادی را برای خداحافظی کاربران از این عنوان ترتیب داده است. برای مثال تمام خریدهای درون بازی را غیر فعال کرده و برای آخرین بار رویداد Miifoto را برگزار کرده است. 

این عنوان در سال ۲۰۱۶ برای iOS و اندروید منتشر شد و توانست به آمار ۱۵ میلیون دانلود دست پیدا کند. البته بر طبق گزارشات، این عنوان درآمدزایی آن چنانی برای نینتندو نداشته است.

حتما بخوانید