خالق سری Fable از ایده‌های خود برای نسخه بعدی این سری می‌گوید

چندی پیش گزارشی منتشر شد که از ساخت نسخه جدیدی از سری بازی‌های Fable خبر می‌داد. با این که هنوز ساخت این عنوان تایید نشده، اما دیدن نسخه جدیدی از این فرانچایز بسیار هیجان انگیز است، خصوصا که آخرین نسخه از این سری در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است. آقای Peter Molyneux خالق این سری، در مصاحبه ای با IGN از ایده‌های خود در مورد نسخه بعدی این سری صحبت کرده است.

از نظر مولینیو بهترین تصمیم، ساخت یک پیش‌درآمد برای نسخه اول این سری است. در این بازه زمانی سرزمین Albion در حالت اولیه خود قرار دارد و جادو با طبیعت بسیار بیشتر گره خورده است و مبارزات شدت خشونت بیشتری دارد. در این دوره داستان بازی در رابطه با نحوه تشکیل تیم قهرمانان خواهد بود.

از نظر «پیتر مولینیو» سیستم مبارزات باید بسیار خشن‌تر و نرم‌تر و بهتر از قبل باشد. همچنین ایده زخم برداشتن قهرمانان در طول بازی و قابل مشاهده بودن این زخم‌ها بر پیکر قهرمان نیز بسیار جالب خواهد بود.سلاح‌های موجود در بازی نیز باید متفاوت باشند و هر کدام از آن‌ها حس و حال خود را به بازیکن منتقل کند. همچنین سیستم جادو باید کاملا تغییر کند و به شما اجازه ساخت سیستم جادوی منحصر به فرد خود نیز داده شود و امکان ترکیب قابلیت‌های حیوان همراه شما با جادوها نیز وجود داشته باشد. علاوه بر این، وی دوست دارد انواع و اقسام حیوانات در اندازه‌های مختلف را در این بازی ببیند. قابلیت‌هایی نظیر بخش چند‌نفره، سیستم ازدواج و امکان بازی در نمای اول شخص هم از دیگر ایده‌های اوست.

در سال ۲۰۱۶ بود که پیتر مولینیو اعلام کرد که در دست توسعه نبودن نسخه جدید Fable دیوانگی محض است. آقای Phil Spencer مدیر بخش Xbox نیز سابقا اعلام کرده که سری Fable راهی بسیار طولانی برای رفتن دارد.حال باید دید مایکروسافت چه برنامه‌هایی برای ادامه این سری ترتیب خواهد داد.


حتما بخوانید