آیا Fable 4 در حال ساخت است؟

ممکن است Fable 4 در دست توسعه باشد و به نظر استودیویی که وظیفه‌ی ساخت این بازی را برعهده دارد، شعبه‌ی جدید Playground Games باشد. شایعات که اخیرا باعث هیجان طرفداران این فرانچایز محبوب شده است.

می‌دانیم که مدتی‌ست Playground Games خالق سری Forza Horizon استودیویی جدید را در انگلستان تاسیس کرده و در حال استخدام‌های بزرگی برای یک پروژه‌ی نقش‌ آفرینی جهان باز است. حال یکی از کاربران فروم ResetEra از طریق API اکس‌باکس وان به اطلاعاتی در رابطه با عناوین انحصاری آینده‌ی مایکروسافت دست یافته است.

اطلاعات لیک شده به شرح زیر است: 

  • بتا برای دو عنوان انحصاری Sea of Thieves و Crackdown 3 وجود خواهد داشت. 
  • یک بازی از مجموعه‌ی Perfect Dark به صورت سوم شخص توسط The Coalition و تیمی دیگر در حال توسعه است. 
  • بخش کوآپ ۴ نفره برای Crackdown 3 وجود خواهد داشت.
  • نسخه‌ی بعدی Forza Horizon در ژاپن جریان خواهد داشت.
  • Age of Empires 4 برای اکس‌باکس وان نیز عرضه خواهد شد.
  • نسخه‌ی بعدی Halo دارای حالتی خواهد بود که شامل تعداد بازیکنان زیادی می‌شود و عنوانی انحصاری در سبک Mecha در حال توسعه است که به نظر می‌رسد از فرانچایز Mechwarrior باشد.
  • نسخه‌ی جدیدی از سری محبوب Fable توسط تیمی انگلیسی در حال توسعه است که با اسم رمز Wisdom شناخته می‌شود.

شایعاتی که فعلا نمی‌توان درستی آن‌ها را تشخیص داد. اما آقای Don Williamson یکی از کارمندان سابق استودیوی Lionhead که پیش‌تر وظیفه‌ی ساخت سری Fable را بر عهده داشته، تایید کرد که از ساخت نسخه‌ی بعدی سری خبر دارد و به عقیده‌ی وی، بازی به استودیویی لایق سپرده شده است. این موضوع به شایعات بیشتری دامن زد، به طوری که برخی پروژه‌ی معرفی نشده‌ی نقش آفرینی استودیوی جدید Playground Games را همان Fable 4‌ می‌دانند. در حالی که طی این سال‌ها همواره رابطه‌ی مایکروسافت با استودیوی انگلیسی فوق‌العاده بوده است، انتشار این شایعه چندان دور از ذهن نبود.

تغییرات Playground Games در استودیوی جدید برای ساخت یک اکشن نقش آفرینی جهان باز پس از تولید سری Forza Horizon برای ما یادآور Guerrilla و توسعه‌ی Horizon: Zero Dawn پس از سری Killzone است. به هر شکل نمی‌توان فعلا بیشتر در رابطه با این شایعه اظهار نظر کرد، چرا که ممکن است Fable 4 به طور کلی توسط استودیویی دیگر در حال توسعه باشد.

حتما بخوانید