spot_img

تزیین بازی‌ها به مناسبت‌های مختلف

اگر به قسمت آپدیت‌ اپلیکیشن‌های گوشی موبایل خود سر بزنید و چند بازی موبایلی هم داشته باشید، به احتمال خیلی زیاد با ورژن کریسمس برخی از آن‌ها مواجه خواهید شد. نمونه‌اش Plants Vs. Zombies است و چندین و چند بازی معروف دیگر. برای جشن هالووین هم همین موضوع صادق است و شاهد عرضه آپدیت‌های هالویینی برای بازی‌های بسیاری بودیم.

معمولا بازی‌سازان ریز و درشت به بهانه‌ی کریسمس، بازی خود را با حال و هوای تزیین می‌کنند و المان‌های سفید و قرمز مربوط به برف، کلاه و شنل بابانوئل و یا حتی درخت کاج آذین شده را در بازی خود پیاده سازی می‌کنند و این تم برای حدودا یک ماه روی بازی‌شان ماندگار است.

یکی از همین بازی‌هایی که تم کریسمس هم دارد، بازی Pukk است که بازی جالبی به نظر می‌رسد. اگر خاطرتان باشد، در پست قبلی از یک بازی ساده به نام Sky Breaks صحبت کردیم که خب تنها برای کاربران iOS قابل دانلود است. وجه اشتراک این دو بازی، به سادگی آن‌ها برمی‌گردد و فرمولی که می‌تواند تا حد زیادی موفقیت یک بازی را تضمین کند. اگر دقت کرده باشید، بجز چند عنوان انگشت شمار بزرگ، باقی بازی‌هایی که توسط موبایل گیمرها بازی می‌شوند عناوینی ساده و کم حجم هستند که با ایده‌ی جالبی که دارند خودشان را در دل مخاطب جا می‌کنند. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که معمولا اینجور بازی‌ها طوری طراحی شده‌اند که در هر مرحله بیش از یکی دو دقیقه از وقت شما را نخواهند گرفت و همین نکته باعث این می‌شود که گیمر از بازی خسته نشود و هر از گاهی در مترو، اتوبوس، تاکسی و یا هر زمانی که احساس کند کمی حوصله‌اش سر رفته، سراغ بازی مورد نظر رفته و وقتش را بگذراند.

Pukk یک بازی بسیار ساده و جذاب است که موارد بالا هم در آن صدق می‌کند. یک خرس بازی گوش یک موجود توپی شکل که کلاهی (شبیه کلاه کاسکت موتوری‌های وسط شهر تهران) بر سر دارد را به سبک بازی‌کنان بولینگ بر روی زمین یخ زده سر می‌دهد و توپ مورد اشاره، با چرخش و اصابت به در و دیوار، به موانعی برخورد می‌کند. این موانع اگر از جهت‌های کناری مورد اصابت قرار گیرند، امتیاز اضافه به همراه دارند و اگر از روبرو به آن‌ها برخورد کنید، بازی تمام شده و خرس قصه‌ی ما می‌آید و توپش را بغل می‌کند. بازی در هر مرحله Questهایی دارد که باید سعی کنید آن‌ها را تکمیل کنید.

ایده‌ی جالب این بازی این است که پلیر عملا کار خاصی جز زمان بندی چرخش موجود توپی ندارد و بازی تنها با یک دکمه که کنار صفحه قرار داده شده است صورت می‌گیرد. با فشردن این دکمه، سرعت چرخش توپ بیشتر می‌شود و با زاویه‌ی بیشتری به دیوار نزدیک می‌شود. فقط باید مواظب باشید تا از روبرو به جعبه‌ها و مکعب‌های یخی برخورد نکنید.

امیدوارم از این بازی سرگرم کننده لذت ببرید و البته امیدوارم روزی برسد که مارکت‌های بزرگ داخلی و خارجی، عناوینی را به خود ببینند که به مناسبت عید نوروز هم تزیین شده و حال و هوای حاجی فیروز و داریه و تنبک آن بزرگوار را به خود بگیرند. هرچند مهم‌ترین عامل این موضوع تعداد بیشتر عناوین بازی‌های با کیفیت ایرانی است و خوشبختانه هر از گاهی شاهد ساخته‌ شدن برخی از این عناوین خوب هستیم؛ نمونه‌اش همین شهر بختک‌ها که برای PC‌ منتشر شده است.

حتما بخوانید