چگونه در Middle Earth Shadow of War دوام بیاوریم؟

دنیای ارباب حلقه‌ها آن‌قدر بزرگ و وسیع است که سال‌های سال می‌توان راجع به آن قصه گفت و شنید. از آن قصه‌هایی که هرکدامشان می‌تواند مدت‌ها ما را درگیر خود کند. تالکین افسانه‌ای خالق دنیای ارباب حلقه‌ها است. پروفسور تالکین از سال ۱۹۲۵ و به مدت ۳۵ سال استاد دانشگاه آکسفورد در زمینه زبان و ادبیات انگلوساکسون بود که توانسته است ۱۵ زبان خلق کند. فکرش را بکنید، ۱۵ زبان! وقتی می‌گوییم کسی یک زبان خلق کرده یعنی یک زبان کامل مانند فارسی دارای ادبیات، دستور، آواهای معنی‌دار و شامل ساختار و فرمی که در تعاریف «زبان» آمده است. 

یک روز هنگامی که تالکین در حال تصحیح ورقه‌های امتحانی بود، مشاهده کرد یکی از دانشجویان یک صفحه از پاسخنامه‌اش را خالی گذاشته و روی آن صفحه تالکین جمله‌ای نوشت که محرک ذهنی او شد: «در داخل سوراخی در زمین هابیتی زندگی می‌کرد»! او سپس احساس کرد باید بداند «هابیت» چیست، در چه نوع سوراخی زندگی می‌کند، و اصلاً چرا در سوراخ زندگی می‌کند و…

هابیت مقدمه‌ای شد بر خلق دنیای وسیع و خارق العاده «ارباب حلقه‌ها» که داستان‌های مربوط به آن در Middle Earth اتفاق می‌افتد. سرزمینی افسانه‌ای که در آن انواع موجودات فانتزی زندگی کرده و هرکدام در قلمرو خود ماجراها دارند. علاوه بر کتاب‌های این نویسنده بزرگ که او را بعنوان پدر آثار فانتزی مدرن می‌شناسند، فیلم‌ها و بازی‌های متعددی از دنیای «سرزمین میانه» ساخته شده. یکی از همین بازی‌ها Middle Earth Shadow of War است که در این مطلب می‌خواهم مختصری در مورد این بازی موبایلی‌ ساخته شرکت Warner Bros Games صحبت کنم.

این بازی در ابتدا بسیار سخت و پیچیده بنظر می‌رسد. اولش که در حال دانلود آن بودم، نظرات بعضی کاربران این بود که بدون پرداخت‌های درون برنامه‌ای اصلا نمی‌شود این بازی را جلو برد! حتی اشاره شده بود که نظرات مثبت راجع به این بازی اکثرا ساختگی هستند و این بازی، از آن دست بازی‌های Pay to Win  است. کنجکاو شدم و دست به گوشی شدم تا ببینم اوضاع از چه قرار است.

۱- حتما و حتما به توضیحات اولیه بازی خوب توجه کنید. اگر نتوانید از منوهای متعدد و پیچیده این بازی سر دربیاورید ممکن است همان ۵ دقیقه اول از آن زده شوید و با یک حرکت و بکار بردن کلماتی زیر لب مراسم حذف بازی را برگزار کنید.

راستی، از گیفت‌ها و اچیومنت‌هایی که در بازی بدست می‌آورید غافل نشوید که به شدت بدردتان می‌خورد. در همین منوی اصلی، علامت زرد دارای ! را لمس کنید.

۲- اورک‌های فلک زده را گردن نزنید! پس از هر چند مرحله فرعی، شما با یک باس روبرو می‌شوید و هنگامی که باس شکست می‌خورد، می‌توانید انتخاب کنید که باس را بکشید یا او را به تسخیر خود درآورید. تجربه من در این بازی نشان داده حداقل در مراحل ابتدایی، وجود چند اورک گردن کلفت در ارتشتان می‌تواند کارتان را تا حد بسیار زیادی راه بیندازد.

۳- کاراکترهای خود را به موقع لول آپ کنید. در این منو (عکس سمت چپ) و با انتخاب کردن Champions می‌توانید این کار را انجام دهید. پس از اینکه کاراکتر خود را اتنخاب کردید وارد فضای لول آپ کاراکتر (عکس سمت راست) می‌شوید. دقت کنید که هم حلقه، هم کاراکتر و هم قابلیت‌های ویژه را ارتقا دهید تا در مبارزات کمتر دچار مشکل شوید.

ناگفته نماند، می‌توانید Orc هایی که به اختیار خود در می‌آورید را هم لول آپ کنید. برای این کار در همین منو به قسمت Orc Army رفته و Roster را انتخاب کنید.

۴- مثل نقل و نبات مجیک بزنید. جادوهای این بازی با ضربه‌هایی که به حریف وارد می‌کنید پر می‌شوند و البته زود هم پر می‌شوند. اگر فکر می‌کنید که جادو‌ها را باید برای روز مبادا استفاده کنید سخت در اشتباهید چون تک تک مبارزات این بازی حکایت همان روز مبادا است.


 ۵- کاراکترهای بیشتری آزاد کنید. هنگامی که به قسمت Champion برای لول آپ کردن قهرمان‌ها می‌روید، متوجه خواهید شد که شخصیت‌های بسیاری در این بازی وجود دارند که قفل هستند. آزاد کردن این کاراکترها می‌تواند تا حد زیادی کار شما را پیش ببرد. برای این کار باید از منوی Market وارد قسمت Palantir شوید و با خرج Gem های عزیزی که با خون دل جمع کرده‌اید، آیتم‌های مورد نیاز برای آزاد کردن کاراکتر‌های دیگر را بدست آورید.

حتما بخوانید