استودیوی رمدی در حال ساخت بازی برای پلی‌استیشن ۴

استودیوی فندلاندی رمدی اخیرا نتایج مالی خود در سال ۲۰۱۶ را منتشر کرد. در کنار این مورد،‌ اطلاعاتی نیز در رابطه با آینده‌ی استودیوی به اشتراک گذاشته شد.

استودیوی فندلاندی رمدی، خالق آثاری چون Alan Wake، Max Pain و Quantum Break بخشی از برنامه‌ی آینده خود را با طرفداران به اشتراک گذاشت.

عنوان آینده رمدی،‌ با اسم رمز P7 شناخته می‌شود، البته جزئیات بیشتری در رابطه با این اثر از طرف استودیو منتشر نشد. اما استودیو تایید کرد که سیاست جدیدی در رابطه با اثر آینده‌ی خود در نظر دارد؛ انتشار بازی برای پلتفرم‌های بیشتر. پس اثر جدید رمدی راهی پلی‌استیشن ۴ نیز خواهد شد.

همچنین موتور قدرتمند Northlight که برای ساخت کوانتوم بریک به کار گرفته شده بود، در حال انتقال برای پشتیبانی از پلی‌استیشن ۴ نیز هست.

در حالی که عناوین اخیر رمدی منحصر به انتشار برای اکس‌باکس و رایانه‌های شخصی بوده است، اثر بعدی با نام P7 مالتی‌پلتفرم خواهد بود. اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نشد، اما بعید است که بازی بعدی آن‌ها جز پلی‌استیشن ۴، راهی نینتندو سوییچ هم بشود.

بنابراین، می‌توانیم در آینده انتظار منتشر شدن اطلاعات بیشتر پیرامون P7 را داشته باشیم، اما در حال حاضر تنها می‌توان حدس زد که بازی در دو بخش گیم‌پلی و داستان، شباهت‌هایی به دو عنوان اخیر، Alan Wake و Quantum Break خواهد داشت.

از انحصاری در آمدن عنوان آینده رمدی،‌ می‌تواند برای مخاطبان پلی‌استیشن ۴ خوش‌حال‌کننده باشد، چرا که دو عنوان اخیر استودیو کیفیت نسبتا خوبی داشته‌اند. به نظر مایکروسافت نمی‌تواند به همکاری خود با استودیوهای شخص ثالث برای ساخت عناوین انحصاری ادامه دهد. استودیوهای رمدی، ریسپاون، اینسامنیاک، کریستال داینامیک و کرایتک که پیش‌تر به ساخت انحصاری برای اکس‌باکس وان مشغول بودند،‌ اکنون به توسعه‌ی بازی به صورت مالتی‌پلتفرم و انتشار برای پلی‌استیشن ۴ رو آورده‌اند.

حتما بخوانید