spot_img

پیچیدگی به سود سرگرمی | بررسی بازی “Skyward”

در نگاه اول بازی به “Monument Valley” شباهت زیادی دارد. در عمل هم طراحی مراحل به هم پیوسته‌ی این بازی بسیار به آن عنوان محبوب و پرمخاطب نزدیک است. وقتی وارد بازی Skyward می‌شوید این سوال در شما ایجاد می‌شود که آیا قرار است بازی پازل‌های هم‌سطح با آن بازی را هم مقابل شما قرار دهد؟ اما Skyward یکی دیگر از بازی‌های ساده‌ و سرگرم‌کننده‌ی Ketchapp است که با ضربه‌ی انگشت روی صفحه‌ی تلفن هوشمند شما انجام می‌گیرد.

اما بازی به سادگی دیگر بازی‌های ساخت این استودیو نیست و شما این‌بار علاوه بر دقت در زمان‌بندی، نیاز است که به بازی فکر کنید و بخش دیگری از مغزتان را هم درگیر آن نمایید. شما کنترل دو دایره را در بازی بر عهده دارید که با هر ضربه یک قدم به جلو می‌روند و از ویرانی فرار می‌کنند. در این مسیر البته کاربر به اشکالی بر می‌خورد که نوع حرکت دایره‌ها را تغییر می‌دهند و همین دقیقا چالش اضافه‌ شده به بازی است. کاربر با کسب امتیاز بیشتر طرح‌های جدیدی را آنلاک می‌کند و با هر بار پیش‌روی دنیای Skyward به سود سرگرمی پیچیده‌تر می‌شود.

گیم‌پلی بازی البته همچنان مخاطره آمیز نیست و بازی‌کننده می‌تواند خیلی سریع آن را فرا بگیرد و به مکانیسم بازی کردن و کسب امتیازات بیشتر خو کند. بازی از موسیقی متن خوبی هم برخوردار است و می‌شود آن را از جمله نکات مثبت بازی به حساب آورد که در آن حل می‌شود و تجربه‌ی بازی را کامل‌تر می‌کند. گرافیک بازی با این‌که در عمل یک کلون خلاقانه از Monument Valley است اما سبکِ سازنده را حفظ کرده و به مخاطب می‌فهماند که با یک بازی از چه جنسی طرف است.

برای لذت بردن از این بازی کافی است به آن عادت کنید. این بازی می‌تواند ساعت‌ها، روزها و ماه‌ها شما را سرگرم کند و همین باعث می‌شود که ارزش بالایی داشته باشد، چون نه بیش از اندازه سخت است نه بیش از اندازه ساده و نه خیلی پیچیده و لاینحل است و نه خیلی احمقانه!

حتما بخوانید