spot_img

خالق Beyond Two Souls : مرز معینی برای بازی‌های رایانه‌ای تعریف نشده است

دیوید کیج، خالق Beyond Two Souls، اعلام کرد که هیچ فردی اجازه ندارد تا برای بازی های رایانه ای تعریفی مشخص ازائه دهد. براساس گفته ی وی، صنعت بازی های رایانه ای، همیشه باید از ایده های جدید استقبال کند. وی در این رابطه گفت : ” برخی مردم، نسبت به این رسانه، بسیار محافظانه کار می کنند و این دیدگاه، گاهی اوقات خسته کننده خواهد بود. بعضی ها می خواهند تا بازی ها، فقط در تعداد چند ضلعی پیشرفت کرده و همانند چیزی باشند که 30 سال پیش بوده اند. هیچ فردی اجازه ندارد که برای یک بازی رایانه ای، تعریفی مشخص گفته و باید هایی برای آن تعیین کند، هیچ فردی چنین قدرتی نخواهد داشت. یک بازی رایانه ای، می تواند چیزهای بسیار مختلفی را در خود پرورش دهد. Angry Birds یک بازی است، Call of Duty هم یک بازی است. World of Warcraft و Gone Home نیز بازی هستند. هیچ کسی اجازه ندارد که بگوید، ” اثر تو یک بازی هست “، ” اثر تو یک بازی نیست ” یا ” محصول تو جزئی از این خانواده ی بزرگ محسوب نمی شود “. بیایید کاری کنیم تا این رسانه برای ایده های مختلف باز باشد. برخی، سعی در ساخت عناوینی دارند که تیراندازی و شوتینگ بخش اصلی آن نباشد. این عالی است.

 

او در ادامه به توضیحاتی در مورد Beyond پرداخت. وی در این رابطه گفت : ” به عقیده ی من، Beyond یک اثر متفاوت است. درخواست من این است که آن را امتحان کرده و امیدوارم از آن لذت ببرید. Beyond مسیر متفاوتی را طی کرده است و این همان مسیری است که من در زندگی حرفه ای خودم انتخاب کرده ام. دو گروه از مردم در این رسانه وجود دارند که ما باید آنان را متقاعد کنیم. یکی از این گروه ها، گیمران هاردکور هستند که فکر می کنند بازی باید تنها دارای صحنه های اکشن، تیراندازی، قتل و عام و رقابت باشد. ما باید سعی کنیم تا این افراد را متقاعد کنیم تا بیوند را تجربه کرده و در ارتباط آن بگویند که ” آره، بازی متفاوت بود و داستان یک زن جوان را بازگو می کرد که هیچ سلاحی نداشت. ممکن است که شما از بازی لذت ببرید زیرا متفاوت بوده و تاکنون شاهد چیزی مثل آن نبوده اید. “

 

وی در پایان گفت : ” گروه دیگر، افرادی هستند که آشنایی چندانی با بازی های رایانه ندارند. آنان فکر می کنند که بازی های رایانه ای، تنها خشونت را در خود پرورش داده و تیراندازی به عنوان رکن اصلی این بازی ها معرفی می شود. ممکن است که آنان به تیراندازی علاقه نداشته و به همین دلیل، از انجام بازی ها کناره گیری کنند. اما، در این لحظه است که ” شما به آنان می گویید صبر کن زیرا بازی های رایانه ای می توانند چیزهای دیگری نیز باشند. و این زمانی است که شما Beyond را به آن ها پیشنهاد می کنید. ”

حتما بخوانید