پیش نمایش بازی The Witcher 3: Wild Hunt | اولین نگاه به بازی مورد انتظار سی‌دی پراجکت رد

تصور اینکه IP یک استودیوی ناشناخته لهستانی روزی تبدیل به یکی از بزرگترین عناوین سبک خود شود و بتواند تحسین و توجه جمع کثیری از منتقدان و گیمرها را به خود جلب کند نسبتا دشوار است، اما CD Projekt RED با عنوان The Witcher ثابت کرد به حقیقت پیوستن این تصور چندان هم دور از انتظار نیست ! پس از عرضه The Witcher در سال ۲۰۰۷ و پس از آن The Witcher 2: Assassins of Kings در ۲۰۱۱، استودیوی لهستانی CD Projekt RED سومین قسمت از این سری با نام The Witcher 3: Wild Hunt را معرفی کرد، عنوانی که بی‌شک جاه‌طلبانه‌ترین عنوان این استودیو خواهد بود بطوریکه بزرگترین عناوین سبک RPG همانند سری The Elder Scrolls را به رقابت فراخوانده و با تمام قدرت در پی آن است تا بتواند تبدیل به “بزرگترین و برترین” عنوان این سبک شود. با توجه به سابقه درخشان CD Projekt دست یافتن به این ادعاها به هیچ عنوان دور از انتظار نیست، این استودیو در طول سالیان گذشته نشان داده است تا چه حد به شعور مخاطبان خود احترام میگذارد و برای جلب رضایت آن‌ها از هیچ تلاشی دریغ نمیکند. اولین سوالی که در برخورد با هر ادعایی مبنی بر تبدیل شدن به “برترین” در ذهن مخاطب شکل میگیرد، این است که عنوان مورد نظر چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارد ؟ که در ادامه به شرح تمام این ویژگی‌ها و خصوصیات درباره The Witcher 3: Wild Huntخواهیم پرداخت.

داستان سری The Witcher برگرفته از بخشی از افسانه‌های لهستانی است که کتاب آن در پنج جلد توسط Andrzej Sapkowski نوشته شده است و در واقع عنوان The Witcher داستان سه جلد آخر این کتاب را روایت می‌کند. پس از پشت سر گذاشتن ماجراهای دو جلد سوم و چهارم در قالب دو بازی ابتدایی، حال نوبت به جلد آخر از این کتاب با نام Wild Hunt میرسد که در آن گرالت ( Geralt ) تبدیل به یک مرد میانسال شده است اما نه تنها چابکی و سرعت خود را از دست نداده، بلکه نسبت به گذشته با‌تجربه‌تر و عاقل‌تر شده و مهارت‌های بیشتری نیز کسب کرده است. اطلاعات زیادی از داستان بازی در دست نیست اما با تکیه بر همین اطلاعات اندک، پس از اینکه گرالت در قسمت قبل توانست خود را از اتهامات مربوط به قتل پادشاه تبرئه کند راهی سرزمین‌های جنوبی یعنی امپراطوری Nilfgaard میشود و در این میان وارد جنگ با گروهی مخوف و قدرتمند بنام Wild Hunt میشود که تاکنون هیچکس قدرت رویارویی با این گروه را نداشته است. سازندگان بازی تایید کرده‌اند بجز خط داستانی اصلی بازی، یک خط داستان فرعی نیز در بازی قرار دارد که ماجرای جنگ بین امپراطوری جنوبی و شمالی را روایت میکند که خود باعث اضافه شدن ساعت‌ها گیم‌پلی به بازی شده است و طبق گفته‌های سازندگان تمام کردن خط داستانی اصلی بازی حدوداً ۴۰ – ۵۰ ساعت طول خواهد کشید که با اضافه کردن ماموریت‌های مربوط به بخش داستانی فرعی این رقم تا ۱۰۰ساعت افزایش پیدا میکند البته لازم به ذکر است بازیکنان میتوانند در صورت علاقه وارد این داستان فرعی شوند و خود را درگیر این جنگ کنند یا اینکه فقط خط داستانی اصلی بازی را طی کنند. ماجرا به همینجا ختم نمیشود و همانند آنچه در Skyrim شاهدش بودیم در قسمت به قسمت این سرزمین بزرگ صدها داستان بزرگ و کوچک در خلل ماموریت‌های جانبی روایت میشوند که سازندگان بازی تایید کرده‌اند حتی ممکن است این داستان‌های کوچک درگیرکننده‌تر و جذاب‌تر از خط داستانی اصلی بازی باشند ! سازندگان بازی تایید کرده‌اند این قسمت پایان ماجراجویی‌های ما با گرالت خواهد بود، پس باید خود را آماده وداع با این شخصیت کنیم.

ویدیوی منتشر شده از بازی در E3 و همچنین تصاویر منتشر شده از بازی، همگی توسط موتور گرافیکی جدیدی به بنام RED Engine 3 پرداخته شده‌اند که میبایست اعتراف کرد شاهد یکی از زیباترین و پرجزئیات‌ترین گرافیک‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی خواهیم بود ! اما نکته‌ای که موجب شوکه شدن تمامی طرفداران شد این بود که سازندگان بازی اعلام کردند چون این بازی هنوز مراحل اولیه ساخت را طی میکند گرافیکی که مشاهده میکنید خروجی نهایی نیست و مطمئناً گرافیک بازی پیشرفت چشمگیری خواهد داشت ! اما نکته جالبتر این است که این سطح گرافیک برای دنیایی به عظمت دنیای TW3 که طبق گفته سازندگان حدوداً ۳۵ برابر نقشه The Witcher 2 و ۱٫۵ برابر نقشه Skyrim است فوق‌العاده به‌نظر میرسد و با وجود این سطح گرافیک در این دنیای بزرگ تایید شده است در TW3 شاهد هیچ لودینگی نخواهیم بود ! حتی اگر از Fast Travel استفاده کنید !! اینبار گرالت برای سفر در دنیای بازی میتواند از اسب‌ یا قایق استفاده کند و همانطور که گفته شد قابلیت Fast Travel هم در بازی وجود دارد، گرالت میتواند این اسب‌ها را رام کند، از اصطبل‌ها خریداری کند یا آن‌ها را بدزدد ! که در صورت دزدی همانند آنچه در Skyrim شاهد بودیم توسط نیرو‌های امنیتی شهر تحت تعقیب قرار میگیرد و در صورت دستگیر شدن راهی زندان خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت TW3 داینامیک بودن دنیای آن است که برای مثال میتوان به قسمت ماهی‌گیری آن اشاره کرد، شما در یک هوای صاف و در تاریکی شب سوار بر یک قایق مشغول ماهی‌گیری هستید و همچنان که از این کار لذت میبرید ناگهان آب‌و‌هوا تغییر کرده و طوفانی شدید شروع می‌شود که موجب به هم خوردن آرامش دریاچه می‌شود، در این هنگام به لطف فیزیک فوق‌العاده بازی میتوان انتظار هر چیزی را داشت ! از واژگون شدن قایق تا برخورد آن با صخره‌های کناری و … که درنتیجه موجب سقوط گرالت به درون آب و شاید زخمی شدن او شود. البته این تنها مثالی کوچک از اتفاقات بدون پیش‌بینی بازی است و غرض از آن این است که در TW3 باید انتظار وقوع هر چیزی را داشته باشید !

گیم‌پلی عنوان Witcher همواره مسیر پیشرفت و تکامل را گذرانده است و در این قسمت هم شاهد بهبود آن خواهیم بود، در نسخه اول مبارزات بازی به لطف عدم وجود دوربین اختصاصی برای صحنه‌های نبرد و نبودن انیمیشن‌های کافی برای گرالت، بسیار سخت شده بودند که در نسخه دوم بازی شاهد پیشرفت چشمگیری در این زمینه بودیم، برای مثال اضافه شدن دوربین اختصاصی برای صحنه‌های نبرد و … و مبارزات بازی فوق‌العاده لذت‌بخش‌تر شده بودند، در قسمت سوم سازندگان بازی تعداد بسیار زیادی انیمیشن‌ برای گرالت در نظر گرفته‌اند که موجب روا‌ن‌تر شدن مبارزات بازی شده است و همچنین در این قسمت گرالت می‌تواند جا‌خالی دهد، بپرد و همانند سری AC از دیوار‌ها و صخره‌ها بالا رود ! یکی دیگر از قابلیت‌های جدید گرالت Witcher Senses است که تا حدودی همانند Detective Eye ـه بتمن عمل میکند و به وسیله آن میتواند رد پای موجودات مختلف را دنبال کند یا هدف مورد نظر خود را شناسایی کند و برخی از آیتم‌های پنهان را ببیند. سازندگان بازی تایید کرده‌اند در بازی بیش از ۸۰ نوع موجودات مختلف اعم از حیوانات و غول‌ها و اژدها و … وجود دارد که هرکدام دارای نقاظ ضعفی برای شکست دادن در حین جنگ هستند که اطلاعات مربوط و نقاط ضعف یا خصوصیات هر یک را میتوانید از کتابی که همواره همراه گرالت است پیدا کنید. در این قسمت میتوانید همانند Red Dead Redemption به شکار حیوانات پرداخته و با فروش گوشت و پوست آن‌ها کسب درآمد کنید و با پولتان اقدام به خریدن تجهیزات و آیتم‌های مورد نیازتان بکنید. البته لازم به ذکر است در هر شهر با توجه به وضعیت اقتصادی آن قیمت‌ها متفاوت است، همانطور که کیفیت و کارایی اجناس هم متفاوت است و برای مثال شما میتوانید برخی اجناس را از یک شهر ارزان‌تر خریداری کنید یا وسایل همراهتان را به فروشگاه‌های یک شهر گران‌تر بفروشید. سازندگان بازی برای نسخه‌های کنسولی ۳۰ فریم بر ثانیه را در نظر گرفته‌اند، همچنین شما میتوانید Saveهای بجا مانده از بازی قبل را به TW3 انتقال دهید که البته اینکار تاثیری در داستان ندارد اما بر شخصیت‌های بازی تاثیر خواهد گذاشت.

اطلاعات زیادی از صداگذاران بازی در دست نیست، اما همانند دو نسخه پیشین Adam Skurpa باز هم در این پروژه فعالیت میکند و مشاهده نام او با تکیه بر سابقه درخشان  او کافی است تا موسیقی بازی را گارانتی کند ! همانطور که گفته شد The Witcher 3: Wild Hunt به لطف خلاقیت و قدرت فوق‌العاده CD Projekt RED تبدیل به یکی از برترین بازی‌های در دست ساخت حال حاضر است به طوریکه پس از نمایش خارق‌العاده ـش در E3 مفتخر به کسب ۴۹ عنوان و جایزه از نشریات و سایت‌های مرتبط با دنیای گیم شد. اگر شما میخواهید در این ماجراجویی بزرگ گرالت را همراهی کنید، میبایست تا سال ۲۰۱۴ و با PC یا XOne یا PS4 خود صبر کنید.

حتما بخوانید