spot_img

مارک سرنی: 9 مشكلي كه در PS4 رفع خواهند شد !

 
 
 
 
 
سايت پلي‌استيشن بريتانيا به تازگي ليست 9  مشكل را منتشر كرده است كه در PS3 وجود داشتند اما در PS4 به طور كامل رفع شده‌اند. این مقاله‌ را معمار ارشد PS4 جناب آقای Mark Cerny  به رشته تحریر درآورده‌ و در آن از بیانی طنز بهره برده‌است. ليست را در ادامه با هم مي‌خوانيم: 

9- پپغام The latest update data was found
” واي حتي فكر كردن به آن هم سخت است. حتي تايپ كردن آن هم باعث عذاب است! در گذشته (حدود 10 سال پيش) ما وقتي هوس می‌کردیم يك بازي انجام  دهیم و آن را داخل كنسول مي‌گذاشتيم با پيغام The latest update data was found يا “آخرين ورژن از بازي مورد نظر يافت شد” روبه رو مي‌شديم كه با سرعت دانلود 0.1 مگابايت در ثانيه‌ي ما بسيار سخت بود (‌بله سوني اين طور نوشته است)‌ وقت زيادي را مي‌گرفت در صورتي كه زمان نصب آپديت‌ها را هم نبايد از ياد ببريم! اما اكنون به لطف سخت‌افزار PS4 شما مي‌توانيد اين آپديت‌ها در حين بازي و در “پس زمينه ” دانلود و نصب نماييد. 

 
 

8- دكمه ي ” SELECT ” 
SELECT ؟ چه چيزي را SELECT كنيم ؟ بدون شك يكي از بدون استفاده ترين دكمه ها ! در تاريخ PlayStation هيچ وقت من چيزي را با دكمه ي ” SELECT ” انتخاب نكرده ام ! آخرين باري كه از اين دكمه استفاده كرده‌ام بر مي گردد به سال 1998 و بازي Metal Gear Solid. اما با خريدن PS4 ديگر دكمه‌ي SELECT را فراموش خواهيد كرد زيرا در DualShock 4 دكمه‌ي SELECT جاي خود را به دكمه‌هاي Share و Options خواهد داد و مطمئنا اين دكمه‌ها بسيار پر كاربردتر خواهند بود.

 
 

7- Pop up يا ” ظهور ناگهاني ” 
در اين جا بازي‌هاي open-world و به ويژه بازي‌هاي Racing مد نظر هستند. براي مثال شما در لامبورگيني خود در حال گاز دادن هستيد كه ناگهان مانعي كه از دور نا‌مرئي بود ظاهر مي‌شود و با آن تصادف مي‌كنيد! يا مثلا در اسكايريم داريد با اسب خود يورتمه مي‌رويد كه ناگهان چیزهایی به طور اتفاقي ظاهر مي‌شوند! خوشبختانه شما چنين چيزي را در PS4 نخواهيد ديد. به لطف قدرت پردازشي كنسول PS4 به هيچ عنوان چنين مسائلي را در بازي هايي مثل Need For Speed: The Rivals يا هر بازي ديگري نخواهيد ديد. 

 
 

6. هشدارِ اتمام شارژ باتری بر روي DualShock 4
عجله كن! شارژ DualShock 3 داره تموم ميشه، بازي رو متوقف كن! سيمش رو وصل كن! PS button رو بزن، اوه خداي من چه افتضاحي! خوشبختانه DualShock 4 هشدار اتمام شارژ باتري را از روی دسته اعلام می‌کند و می‌تواند يا از طريق USB آن را شارژ کرد و يا اينكه آن را تا هنگامی كه PS4 در حالت Standby قرار دارد روي محل‌هاي مخصوص شارژ قرار داد.

 
 

5- ليز خوردن انگشتان از روي دكمه ي R2 
فكر نكنم نياز به توضيح زیادی باشد و اين را همه‌ي ما حداقل يك بار و مخصوصا در بازي‌هايي FIFAتجربه كرده‌ايم. اما خوشبختانه دكمه‌ي R2 دسته‌ي جديد ما يعني DualShock 4 به شدت ارگونوميك ساخته شده است و داراي قوس رو به بيرون مي باشد و محال است ديگر چنين مشكلاتي پيش آيد. ما Driveclub را تا الان ساعت‌ها با
DualShock 4 بازي كرده‌ايم و تا كنون چنین مشكلي پيش نيامده است!

 
 

4 – Draw distances 
اين مشكل به خصوص در بازي مثل Skyrim بسيار دردسر ساز بود. براي مثال PS3 قدرت پردازش اين را در Skyrim  نداشت كه جريان رودخانه‌اي را در يك مايلي شما نمایش دهد ولي PS4 به لطف سخت‌افزار پيشرفته‌اش به راحتي مي‌تواند چنين مناظري را “رندر” كند! 

 
 

3 – دير لود شدن تكسچرها 
حتي سري شاهكار Uncharted نيز به اين گناه آلوده است. كات سين شروع شده اما سبيل‌هاي سالي هنوز لود نشده‌اند! اما PS4 به لطف قدرت پردازش و پهناي باند بالا امكان رندر تمام جزئيات به محض شروع يك كات سين – يا هر چيز ديگر – را ايجاد مي‌كند. 

 
 

2 – لودينگ‌ها‌ي طاقت فرسا 
بله، اين مشكلي است كه خيلي از ما آن را تجربه كرده‌ايم. Bayonetta و Skyrim با چنين مشكلاتي دست و پنجه نرم مي‌كردند. خب به لطف رم 8 گيگابايتي PS4 همچين چيزي را نخواهيم ديد. 

 
 

1- Download bars يا خط دانلود 
آزار دهنده است. مي خواهيد چيزي را از PlayStation Store دانلود كنيد و مي‌خواهيد كه تا وقتي كه آن چيز در حال دانلود است چند دست هم FIFA بازي كنيد . اما به خاطر محدويت‌هاي نسل قبل، PS3 به شما ” نه ” مي‌گفت. اما به لطف RAM كنسول PS4 شما مي‌توانيد هر چيزي را دانلود كنيد آنهم در حالي كه از سر‌گرمي‌هاي نسل بعدي لذت مي‌بريد.

حتما بخوانید