spot_img

پیش خریدهای Killzone: Shadow Fall بیشتر از Ryse و Forza 5 بوده است

بر اساس گزارشی که شرکت تحلیلی Cowen & Co. منتشر کرده است، عنوان Killzone: Shadow Fall که به صورت انحصاری برای PS4 منتشر می‌شود، از دو عنوان انحصاری Xbox One یعنی Ryse و Forza 5 پیش فروش بیشتری داشته است.

 

Cowen سیستمی طراحی کرده است که در آن با استفاده از اطلاعات NPD و Amazon، میزان پیش فروش اولیه و فروش نهایی حدس زده می‌شود. این شرکت با استفاده از این دو منبع، اطلاعاتی در مورد میزان پیش فروش عناوین نسل بعد بدست آورده است و به گفته‌ی خودشان این اطلاعات 96 تا 97 درصد دقت دارند.

بر اساس این سیستم، عنوان Killzone: Shadow Fall هم اکنون امتیازی 30.3/100 را کسب کرده است و فعلا بیشترین پیش خرید را داشته است. در صدر عناوین انحصاری Xbox One، و در رده‌ی دوم جدول کلی، عنوان ریسینگ Forza 5 با امتیاز 18.8 قرار دارد. رده‌ی سوم با امتیاز 15 به Dead Rising 3 و رده‌ی چهارم با امتیاز 13.2 به Ryse رسیده است. عناوین انحصاری دیگر سونی، پیش فروش جالبی نداشته‌اند. Knack و Driveclub به ترتیب امتیاز 7.7 و 3 را کسب کرده‌اند.

Cowen & Co. این اطلاعات را از بعد از E3 تا پایان ماه جاری جمع آوری کرده‌اند و به گفته‌ی خودشان هنوز در اولین مراحل از چرخه‌ی پیش فروش بازی‌های نسل بعد قرار داریم و به همین دلیل است که امتیاز بازی چندان بالا نیست.

 

با این حال، امتیاز عناوین مولتی پلتفورم بسیار بیشتر بوده و به صورت زیر می‌باشند:

  • Call of Duty: Ghosts     73/100
  • Battlefield 4  54.7/100
  • GTA 5  58.4/100
  • Watch Dogs  69.6/100

سال گذشته، عنوان Black Ops 2 امتیاز 100 را کسب کرد و توانست در 15 روز 1میلیارد دلار فروش داشته باشد. 

حتما بخوانید