spot_img

سونی بیانیه‌ای در مورد RAM کنسول PS4 منتشر کرد

سونی در واکنش به خبرهایی که در مورد RAM در دسترس کنسول PS4 منتشر شده بود، بیانیه‌ای صادر کرد. این بیانیه به شرح زیر می‌باشد:

  ما دوست داریم سوء تفاهمی که در مورد سیستم‌های حافظه‌ی «مستقیم» و «متغیر»  بوجود آمده است را شفاف سازی کنیم. مقاله بیان می‌کند که حافظه‌ی متغیر از سیستم عامل قرض گرفته می‌شود و باید هنگامی که سیستم عامل درخواست می‌کند، پس داده شود- چنین چیزی صحیح نیست.

تمیز واقعی و صحیح این است که:

  • «حافظه‌ی مستقیم» حافظه‌ای است که تحت مدل سنتی بازی‌های کامپیوتری  تخصیص داده شده است، بنابراین بازی همه‌ی جنبه‌های تخصیص داده شده را کنترل می‌کند.
  • «حافظه‌ی متغیر» حافظه‌ای که سیستم عامل PS4 به جای بازی آن را کنترل می‌کند و به بازی اجازه می‌دهد از کارکرد حافظه‌ی مجازی مطلوبی با نام FreeBSD استفاده کند. اما این حافظه 100% مختص حافظه‌ی بازی است و سیستم عامل هیچگاه از آن استفاده نمی‌کند و چون حافظه‌ی بازی است، استفاده از آن باید برای سازندگان بسیار راحت باشد.

 ما هیچ صحبتی در مورد مقدار حافظه‌ای که توسط سیستم ذخیره شده است و یا اینکه برای چه کاری است، نداریم. 

 

بر اساس این اطلاعات به نظر می‌رسد حافظه‌ی در دسترس سازندگان 4.5GB و یک  گیگ دیگر حالتی متغیر دارد و توسط OS کنسول کنترل می‌شود. به نظر می‌رسد که این یک گیگ حافظه‌ی مجازی، به دو بخش تقسیم می‌شود: 512مگابایت به صورت فیزیکی بر روی RAM وجود دارد و 512مگابایت دیگر “پیج” می‌شود، احتمالا مانند یک فایل مبادله‌ای در Windows. در نهایت به نظر می‌رسد 5GB از RAM در دسترس سازندگان است و این مقدار به صورت استاتیک بوده و از طریق OS کنترل نمی‌شود.

 

حتما بخوانید