spot_img

تحقیق | PS4 بیش از Xbox One فروش خواهد کرد

بر اساس گزارشی که توسط شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics منتشر شده است، این شرکت در تازه‌ترین تحقیق خود به این نتیجه رسیده است که کنسول PS4 سونی از Xbox One مایکروسافت فروش بیشتری خواهد داشت.

بر اساس این تحقیق، 14.2% از مصرف کنندگان به احتمال زیاد و یا حتما، در دوازده ماه آینده کنسول PS4 را خواهند خرید در حالی که تنها 9.5% کنسول Xbox One مایکروسافت را انتخاب خواهند کرد. اگر این آمار را به صورت درصد فروش درآوریم، سونی تقریبا 50% بیش از مایکروسافت کنسول نسل بعد خواهد فروخت.

Jia Wu یکی از اعضای تیم تحقیقاتی در این مورد می‌گوید: ” عملکرد سونی در E3 به طور گسترده‌ای مورد قبول قرار گرفت و برتر از مایکروسافت بود، و شواهد تحقیق نشان می‌دهد که این موضوع هم اکنون بازار مصرف کنندگان گسترده‌تری را در بر گرفته است.”

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد PS4 در آمریکا و اروپا از Xbox One پیش گرفته است. این در حالی است که X360 در آمریکا همواره فروش بیشتری نسبت به PS3 داشت. در بازه‌ی سنی 20 تا 35 سال، طبق این گزارش، بیش از 30% از شرکت کنندگان در تحقیق PS4 خواهند خرید در حالی که این درصد برای Xbox One زیر 20% بود.

با این وجود، Ed Barton یکی دیگر از اعضای Strategy Analytics، انتظار دارد تا قبل از عرضه‌ی هر دو کنسول، تغییرات دیگری نیز در بازار بوجود آید. او همچنین تغییر سیاست اخیر مایکروسافت را نکته‌ی مثبتی در جهت افزایش فروش خواند.

این تحقیق به صورت آنلاین در آمریکا و اروپا انجام شده است و بیش از 6000نفر در آن شرکت کرده‌اند.

حتما بخوانید