spot_img

برتری کارت‌های گرافیک MSI بر برندهای دیگر براساس رده‌بندی سایت TechPowerUp

در ماه گذشته میلادی کارت گرافیکی Geforce GTX770 از سوی کمپانی nVIDIA معرفی و عرضه شد که به دلیل کارایی بالا و قیمت مناسب انتظار می‌رفت موفقیت‌های فراوانی کسب کند. در واقع این کارت گرافیکی برای کاربران و گیمرهای حرفه‌ای که بودجه کافی به منظور خرید کارت گرافیکی Geforce GTX780 و همچنین Titan را ندارند جایگزینی به‌شمار می‌رود. تراشه گرافیکی GTX770 با اسم رمز GK104 از ویژگی‌های مشابهی با تراشه گرافیکی GTX680 بهره می‌برد و شاید تنها تفاوت آشکاری که بین این دو مدل دیده می‌شود تکنولوژی Boost نسخه دوم و فرکانس حافظه بالاتر است.

 

وب‌سایت معتبر TechPowerUp اخیراً به بررسی کارت‌های گرافیکی عرضه شده مبتنی بر تراشه گرافیکی GTX770 از سوی کمپانی‌های معروف پرداخته است و توانایی این محصولات را در تست‌های مختلف مورد سنجش و بررسی قرار داده است. شایان ذکر است محصولاتی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند، جزء برترین محصولات عرضه شده از برندها و کمپانی‌های مختلف بوده‌اند.

در این میان کارت‎‌های گرافیکی GTX770 Gaming و GTX770 Lightning از کمپانی MSI موفق به کسب بیشترین امتیازات (9.8 و 9.7) و در نتیجه کسب رتبه‌های اول و دوم در میان رقبای خود شدند.

کارت گرافیکی GTX770 Gaming از خنک کننده اختصاصی قدرتمند کمپانی MSI با عنوان Twin Frozr IV همراه با رنگ‌بندی مشکی و قرمز بهره می‌برد که کارکردی خنک و صدای بسیار کمی را به همراه دارد. این خنک کننده از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که از آن جمله می‌توان به طراحی خاص تیغه‌های فن (Propeller Blade) برای افزایش جریان هوا اشاره کرد. در ساخت این کارت گرافیکی نیز همچون دیگر محصولات کمپانی MSI همواره از برترین قطعات الکترونیکی با بهترین کیفیت ممکن استفاده شده است که تحت استاندارد نظامی (Military Class 4) قرار دارند. به این معنی که سخت‌ترین تست‌های مربوط به استاندارد نظامی را در آزمایشگاه‌های معتبر با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند. در نهایت نرم‌افزار منحصربفردی همراه کارت‌های گرافیکی سری گیمینگ MSI عرضه می‌شود که به‌وسیله‌ی آن کاربران و گیمرهای حرفه‌ای می‌توانند Mode فعالیت کارت گرافیکی خود را براحتی از بین 3 حالت (Gaming، Eco و Default) انتخاب کنند.

 

کارت گرافیکی GTX770 Lightning نیز همچون برادر خود از خنک کننده اختصاصی کمپانی MSI با عنوان Twin Frozr IV همراه با رنگ بندی مشکی و زرد برخوردار است و از تکنولوژی Dust Removal (زدودن گرد و غبار) نیز بهره می‌برد. در واقع در کنار کارکرد خنک و بی صدای این کارت گرافیکی، سیستم مدیریت توان آن نیز برای تغذیه بهتر و پایدار تراشه گرافیکی GTX770 توسط کمپانی MSI بهینه سازی و تقویت شده و تعداد فازهای دیجیتالی آن نسبت به طراحی پیش فرض دو برابر افزایش یافته است. علاوه بر این موضوع در سری Lightning در پشت کارت گرافیکی شاهد GPU Reactor برای فیلترینگ هرچه بیشتری جریان و افزایش پایداری تراشه گرافیکی در هنگام اورکلاکینگ هستیم که این قابلیت از سوی کمپانی MSI تعبیه شده است. کارت گرافیکی GTX770 Lightning نیز از قطعات الکترونیکی تحت استاندارد نظامی بهره می‌برد که افزایش عمر مفید محصول و تضمین سلامت آن در شرایط سخت کاری را به دنبال دارد.

حتما بخوانید