spot_img

استودیوی Respawn از مزایای سیستم Cloud می‌گوید

سرورهای بازیکن محور بازی های مولتی پلیر، باعث پیشرفت نکردن بخش آنلاین صنعت بازی شده است. مطمئنا بسیاری از ما در حین یک بازی مولتی شاهد هک و چیت در بازی، تغییر ناگهانی Host در بازی به دلایل مختلف، برتری غیرمنصفانه Host به دلیل میزبان بودن و از این قبیل اتفاقات بوده‌ایم. استودیوی Respawn که در حال ساخت بازی TitanFall است، طی مقاله‌ای در وبسایت رسمی خود شدیدا از سیستم Xbox Live Cloud مایکروسافت حمایت کرده و باور دارد که مایکروسافت بوسیله این سیستم باعث پیشرفت چشمگیری در بخش آنلاین بازی ها شده و این بخش را قدرتمندانه به سوی آینده پیش خواهد برد.

در حال حاظر سرورهای بازیکن محور به دلیل به صرفه تر بودن، مورد توجه اکثر بازی سازها است، ولی این سرورها مشکلات زیادی داشته که برخی از آنها ذکر شد. حال شرکت مایکروسافت با سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری خود بر سیستم Cloud، وجود سرورهای اختصاصی در بازی های مولتی پلیر محوری مانند TitanFall را تضمین کرده است. این استودیو برخی از مزایای سرورهای اختصاصی بوسیله سیستم Cloud را اعلام کرد:

  1. اضافه کردن CPU های بیشتر با هوش مصنوعی عالی به سرور.
  2. با این روش، برتری غیرمنصفانه Host از بین می‌رود.
  3. دیگر خبری از هک کردن یا استفاده از چیت در بازی های مولتی پلیر نخواهد بود.
  4. دیگر شاهد تغییر ناگهانی Host دحین بازی نخواهید بود.
  5. هر کس و از هر نقطه ای از دنیا می تواند به تمامی سرورهای بازی وصل شده و بازی کند. به همین دلیل سرعت Matchmaking در بازی پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

این بخشی از مزایای سرورهای اختصاصی بوسیله سیستم Cloud بود. البته بخش های مختلف یک بازی می توانند به همین منوال از سیستم Cloud استفاده بهینه کنند. مانند بازی Forza Motorsports 5 که بوسیله سیستم Cloud، هوش مصنوعی بازی دائما در حال پیشرفت و یادگیری خواهد بود.

حتما بخوانید