spot_img

مایکروسافت دیگر پولی بابت آپدیت‌های بازی های X360 دریافت نمی‌کند

آقای Phil Fish، سازنده بازی Fez، طی چند وقت گذشته انتقاد شدیدی نسبت به سیاست پول در قبال آپدیت شرکت مایکروسافت داشت. همانطور که می‌دانید شرکت مایکروسافت، برای جلوگیری از عرضه ناقض یک بازی برای کنسول X360، بابت هر پچ و آپدیت مقداری پول از سازنده دریافت می‌کرد. سازندگان می توانستند آپدیت اول را به صورت رایگان عرضه کنند ولی بابت آپدیت‌های بعدی باید مقداری پول به مایکروسافت پرداخت می‌کردند.

طی چند هفته اخیر، آقای Phil Fish به روش‌های مختلف و در سایت ها و شبکه های اجتماعی شدیدا از این سیاست انتقاد کرد و حتی تصمیم گرفت تا بازی بعدی خود را برای کنسول‌های مایکروسافت منتشر نکند.

چندی بعد در تماس سایت یوروگیمر با شرکت مایکروسافت، این شرکت اعلام کرد که این سیاست را در ماه April امسال برداشته‌اند و سازندگان دیگر لازم نیست بابت آپدیت های خود پول پرداخت کنند.

آقای Phil Fish این موضوع را باور نکرد و در تویتتر خود گفت: من با شرکت مایکروسافت در مورد صحت این موضوع تماس می‌گیرم ولی احساس میکنم این موضوع صحت ندارد و غیر ممکن به نظر می‌رسد.

اما Major Nelson در تویتتر خود این موضوع را تایید کرد و گفت که مایکروسافت این سیاست را در آپریل سال 2013 برداشته است و این یکی دیگر از تغییر سیاست های این شرکت برای تضمین بهترین بودن کنسول Xbox One برای گیمرها و سازندگان است.

این شرکت اضافه کرد که همچنان در حال شنیدن نظرات و پیشنهادات مردم پیرامون کنسول Xbox One است تا بتوانند کنسول کاملی برای همه عرضه کنند.

حتما بخوانید