spot_img

سونی محدودیت پیش‌فروش PlayStation 4 را از فروشگاه GameStop برداشت

به نظر می‌رسد سونی از اشتباهات لانچ PS3 درس گرفته‌است و این بار تمام تلاش خود را می‌کند تا به اندازه‌ی کافی PlayStation 4 برای لانچ تولید کند. از همین رو، این شرکت به فروشگاه GameStop اعلام کرده که آنها محدودیتی در پیش‌فروش کنسول نخواهندداشت.

 

معمولاً شرکت‌ها برای پیش‌فروش یک کنسول، حدی را به فروشگاه‌ها اعلام می‌کنند تا میزان مشخصی از دستگاه تولید شود و به فروش رود و با کمبود کنسول مواجه نشوند. اما به گفته‌ی دو سایت GameTrailers و CVG، سونی برای آخر این هفته، این محدودیت را از فروشگاه GameStop برداشته‌است تا هرچقدر کنسول که می‌تواند، به فروش برساند. 

این منابع همچنین گزارش داده‌اند که پیش از این به GameStop گفته شده‌بود که می‌توانند 100 دستگاه به ازای هر شعبه به فروش برسانند که در مقابل این رقم، 30 دستگاه Xbox One به ازای هر شعبه قرار دارد.

 

این سوال که چه تعداد PlayStation 4 در زمان لانچ آماده خواهندشد، بسیار مهم است؛ چرا که سونی در زمان لانچ PlayStation 3 با کمبود دستگاه مواجه شد و همین موضوع باعث تاخیر لانچ کنسول در ژاپن و آمریکای شمالی شد. چندی پیش Andrew House نیز اعلام نگرانی کرده‌بود که ممکن است میزان تقاضا برای PS4 بیشتر از میزان تولید شود و آنها باید براین موضوع اقدام کنند.

 

گفته می‌شود سونی کنسول خود را نوامبر امسال به صورت جهانی عرضه خواهدکرد. 

حتما بخوانید