spot_img

E3 2013 | قوانین امنیتی XONE مشخص شد

با معرفی کنسول جدید ماکروسافت گمانه زنی ها و شایعات بسیاری در باب قفل این کنسول آغاز شد اما طبق خبری جدید، ماکروسافت به صورتی وجود این قفل دائم را تایید کرد. طبق گفته ها، کنسول جدید هر 24 ساعت یک بار باید به اینترنت اتصال بیابد تا مورد چک امنیتی قرار گیرد. در غیر این صورت کنسول شما برای بازی کردن قفل می شود و تنها امکانات جانبی فعال می ماند. اما نکته ی تامل برانگیز وصل بودن دائم کینکت به اینترنت است.

 

 حتی اگر ماکروسافت احتمال سوء استفاده از تصاویر ظبط شده را به حداقل برساند اما این کار نوعی تعدی در حریم خصوصی خریداران به شمار می رود. در گوشه ی دیگر ماکروسافت با تدابیری عجیب تر خرید و فروش بازی های دست دوم را غیر ممکن کرده است. گفته می شود، خریداران برای هدیه دادن (Gift!) بازی به دیگران دچار محدودیت هایی هستند. از جمله قرار داشتن فرد مورد نظر در لیست دوستان کنسول مبدا به مدت سی روز فعالیت ! به عبارت دیگر اشخاصی که می خواهند بازی دست دو استفاده نمایند باید تایید هویت شوند. البته در خبرها آمده است دیگر ناشران می توانند روند و قوانینی دیگر را پیش بگیرند. نکته ی مهم آخر به اینترنت مورد نیاز برای استفاده از شبکه ی آنلاین کنسول باز می گردد. خریداران نیاز به یک پهنای باند 1.5 مگابایتی دارند و برای نهایت بهره برداری باید این پهناتی باند را به 3 مگابایت افزایش دهند.

 

البته اعلام شده برای طی کردن روند امنیتی اینترنت موبایل کافیست. همانطور که معلوم است شرایط کنسول جدید ماکروسافت بسیار سختگیرانه وضع شده و شاید عظم شرکت های حوزه ی سرگرمی را برای نابودی بازار زیرزمینی دیسک های دست دوم نشان می دهد. در هر صورت اخبار بسیاری منتشر شده است و نکات بالا چکیده ای از مهمترین اخبار تایید شده ی هفته ی گذشته است. باید دید واکنش مردم آمریکا به عنوان بزرگترین مشتری ماکروسافت چه خواهد بود. E3 امسال شاید مهمترین موقعیت ماکروسافت به حساب بیاید.

 

حتما بخوانید