spot_img

خالق Xbox: عملکرد X360 در 5 سال اخیر دردناک بوده‏است

یکی از خالقان Xbox اصلی در سال 1999 در گفتگویی جنجالی، عملکرد مایکروسافت و کنسولش در 5 سال اخیر را ناامیدکننده و دردناک خواند.

 

Nat Brown، از مهندسین سابق مایکروسافت، در وبلاگ شخصی خود در مطلبی با عنوان “Xobx احمق احمق” این چنین شذوع می‏کند: من یکی از سازندگان اصلی Xbox در مایکروسافت در سال 1999 بودم و نام آن را هم انتخاب کردم

اما همه چیز آن طور که وی فکر میکرد پیش نرفت. وی ادامه می‏دهد: دیدن عملکرد مایکروسافت در 5 سال اخیر و بخصوص سال گذشته، دردناک بوده است. بر روی موفقیت‏های گذشته سرمایه‏گذاری کردند و در زمینه نوآوری و توجه به نوآوری‏های جدید همچون کینکت شکست خوردند. استراتژی‏های تبلیعاتی و موفقیت‏های تجاری به دلیل شکست رقیبان (بله، سونی و نیتندو، متاسفم اما شما شکست‏خورده‏ی واقعی هستید) باعث شد که این شرکت استراتژی رقابتی درستی برای بازیهای خانگی نداشته باشد.

 

یکی دیگر از انتقادات آقای براون، در زمینه‏ی بازی های کوچک است: یکی از ایرادات این کنسول، نداشتن فضایی مناسب برای بازیسازهای کوچک و خانگی است. چرا من نمیتوانم همین فردا با بودجه‏ای کم و لپ‏تاپ خود یک بازی بسازم و آنرا برروی 360 خود تست کنم و برای فروش اینترنتی در یک فروشگاه قرار دهم؟ همانند اندروید، آیفون یا آیپد؟

 

وی در پایان می‏گوید: من یک شکست و ززیان بزرگ را پیش‏بینی میکنم و این مرا ناراحت میکند. حتی اگر این کنسول در سالهای اخیر وضعیت بدی داشته‏است، اما نباید شکست بخورد. این کنسول نیاز به فردی باهوش و تمرکز بر روی استراتژی های تاکتیکی دارد.

 

حتما بخوانید