spot_img

Novalogic کمپانی Activison را به استفاده از لوگو Detla Force محکوم کرد

Novalogic ، سازنده و ناشر قدیمی سری بازی های شوتر Delta Force‌، دادخواستی را علیه Activision پر و مطرح کرده‌است، که این کمپانی را به استفاده از عنوان تجاری Delta Force و لوگوی آن در بازی شوتر Call of Duty: Modern Warfare 3 محکوم کرده‌است.

Novalogic اولین نسخه از سری Delta Force را در سال 1998 منتشر کرد و همچنین در همان سال عنوان تجاری Delta Force به همراه لوگویی برای این فرانچیز را به ثبت رساند.

این کمپانی از آن زمان تا کنون نسخه های بسیاری از این سری را منتشر کرده‌است که آخرین نسخه‌ی آن در سال 2009 به نام Delta Force: Xtreme 2 منتشر شد. در حال حاضر نیز، Novalogic در حال کار کردن بر روی نسخه‌ای دیگر از این سری به نام Delta Force: Angel Falls هستند که پروژه ساخت آن چند سال پیش کلید خورد.

در این دادخواست، Novalogc می‌گوید که Call of Duty: Modern Warfare 3 شامل مراحلی هست که به عنوان مراحل Delta Force طراحی شده‌اند. همچنین بازی از لوگویی استفاده می‌کند که شباهت های بسیاری به لوگوی اختصاصی Novalogic دارد.

این سازنده همچنین معتقد است که نسخه‌ی قبلی سری Call of Duty یعنی Black Ops نیز از عناوین تجاری ثبت شده این شرکت استفاده کرده‌است؛ چرا که یکی از DLC های منتشر شده برای این بازی، Escalation نام گرفت و Novalogic نیز در سال 2004 پکی به نام Join Operations: Escalation شامل محتواهای جدید برای یکی از بازی های خود منتشر کرد.

Novalogic ادعا می‌کند که در دسامبر سال 2011 نامه‌ای برای متوقف کردن این موضوع و اطلاع آن به Activision ارسال کرده‌است اما آن ها آن را نپذیرفتند. Novalogic مدعی است که میلیون ها دلار به خاطر این موضوع از دست داده است.

باید منتظر نظر Activision در مورد این دادخواست بود.

در تصویر زیر می‌توانید لوگوی مربوط به هر دو بازی را مشاهده کنید. لوگوی سمت چپ مربوط به Delta Force و لوگوی سمت راست مربوط به Modern Warfare 3 می‌باشد.

حتما بخوانید