spot_img

شایعه – Forza ،GranTurismo و رقیب نینتندوایی در حال ساخت

Forza ،GranTurismo و یک رقیب جدید؟ بله، درست فهمیدید. اطلاعات درز کرده بیان می‌کنند که نینتندو بر روی یک عنوان بزرگ در سبک ریسینگ شبیه ساز برای Wii U کار می‌کند تا GT و Forza را یک لحظه نیز آرام نگذارد. آنها قبلاً با Mario Kart سبک kart/arcade را تحت سلطه خود در آورده‌اند و اکنون به دنبال تسلط بر سبک ریسینگ شبیه ساز هستند. به گفته منابع آگاه که از برخی کارهای این شرکت اطلاع دارند پروژه آنها با نام “Concept Grand Prix” یا به اختصار CGP و توسط استدیو Lucid Games در دست ساخت است.  Lucid Games توسط اعضای سابق استدیوی تعطیل شده Bizarre Creations (سازندگان Project Gotham Racing ،Fur Fighters و Blur) بوجود آمده است.

 

انتظار می‌رود که  CGP  دارای یک فیزیک بسیار واقعی و گیم‌پلی و کنترلی شبیه به  Project Gotham Racing  باشد. بازی‌بازها بخش تکنفره بازی را با کار برای بخش توسعه و تحقیق یکی از شرکت‌های خیالی ساخت اتوموبیل و یا طراح خودرو در بازی شروع می‌کنند. این بازی المان‌های قابل کاستومایز بسیار بالایی را ارائه خواهد داد و به بازی‌باز این امکان را می‌دهد که خودروی مورد علاقه خود را از پایه و به کمک طرح‌های مفهومی تهیه شده در بازی بسازد. با استفاده از صفحه لمسی دسته Wii U، بازی‌بازها می‌توانند کوچکترین بخش‌های خودروی خود را نیز تغییر دهند. هنگامی که بازی‌باز اولین خودروی خود را ساخت، در مراحل تست مقدماتی بخش توسعه و تحقیقات بازی قرار می‌گیرد، که می‌توان آن را با بخش لایسنس‌های GT مقایسه کرد.

 

هر دو عنوان  Forza و GranTurismo تمرکزی ویژه بر روی اجتماع‌های کاربری خود دارند، و این چیزیست که Lucid Games نیز به آن باور دارد. CGP یک عنوان کاربر محور خواهد بود و کاربران عاشق ماشین را به سمت خود جذب خواهد کرد. نینتندو امیدوار است که CGP بتواند نظر کارخانه‌جات خودرو‌سازی واقعی برای خرید طرح‌های تهیه شده توسط کاربران را جلب کند، و حتی امکان دارد آنها بر سر بیشتر نزدیک شدن به این عنوان با یکدیگر نیز به رقابت بپردازند.

 

بخش آنلاین CGP با برگزار کردن رقابت‌های هفتگی در بخش لایسنس برای کاربران (آنها برای پیروز شدن در این رقابت‌ها نیازمند طراحی خودرهای جدید هستند) بر طول عمر این عنوان اضافه خواهد کرد. مسابقات آنلاین 12 نفر به صورت همزمان را پشتیبانی خواهد کرد و شما با ساخت خودروهای جدید و راندن آنها برای شرکتتان امتیاز بدست خواهید آورد.

 

با توجه به اینکه  Forza و GT بهترین ریسینگ‌های کنسول‌های خودشان هستند، محرک اصلی CGP مشخص است. Forza و GT خودروهای ساخته شده توسط شرکت‌های واقعی و با سابقه را به مخاطبان خود عرضه می‌کنند، ولی بنظر می‌رسد که CGP از این سبک پیروی نمی‌کند. بنظر می‌رسد که دردسر گرفتن حق ساخت دیجیتالی خودروهای چندین شرکت‌ بزرگ نینتندو را از حرکت در این مسیر منصرف کرده و آنها را به سمت و سویی جدید برای ساخت یک ریسینگ با کیفیت بالا کشانده است. 

 

انتظار می‌رود که Concept Grand Prix در E3 2012 رونمایی شود.

حتما بخوانید