spot_img

IGN از جزئیات سخت افزاری PlayStation 4 گفته است

به دنبال شایعات مطرح شده در رابطه با کنسول نسل بعد سونی، منابعی نزدیک به IGN از جزئیات بیشتری از سخت افزار احتمالی شایعه شده، پرده برداری کردند.

 

 

به نقل از وب سایت VG247، منابع خبری نزدیک به IGN، در ادامه شایعات مطرح شده در رابطه با سخت افزار کنسول نسل بعد سونی، PlayStation 4، و پیش بینی های صورت گرفته مبنی بر استفاده این کنسول از پردازنده های شرکت AMD، جزئیات بیشتری را از این پردازنده های احتمالی منتشر کردند. به این جزئیات در ادامه خواهیم پرداخت.

 

پردازنده مرکزی(CPU). پردازنده ی مرکزی استفاده شده در کنسول PlayStation 4، پیرو شایعه گذشته، از سری پردازنده های AMD خواهد بود. این پردازنده A8-3850 نام داشته و 4 هسته ای می باشد. فرکانس کاری این سی پی یو، 2.9GHz بوده، به علاوه از یک پردازنده گرافیکی مجتمع به نام HD 6550D نیز بهره می برد. پردازنده مجتمع مطرح شده توانایی این را داشته که بازی ها را بر روی تنظیمات پایین و با رزولوشن هایی پایین، بدون نیاز به پردازنده گرافیکی اصلی دستگاه، اجرا کند. گفته شده زمانی که HD 6550D در کنار کارت گرافیک اصلی دستگاه و با استفاده از تکنولوژی CrossFire به فعالیت می پردازد، راندمان پردازش های گرافیکی به طور چشم گیری افزایش می یابد.

 

پردازنده ی گرافیکی(GPU). پردازنده گرافیکی مورد استفاده در کنسول نسل بعد سونی، HD 7670 نام داشته که نسخه دیگری از کارت گرافیک HD 6670 بوده که در سال گذشته عرضه شده است و به علاوه از DirectX11 نیز پشتیبانی خواهد کرد. پردازنده مذکور در فرکانس 1GHz کار کرده و از 1GB حافظه اختصاصی(VRAM) نیز بهره خواهد برد.

 

 

پیرو خبر منتشر شده، Kaz Hirai، مدیر اجرائی شرکت سونی، اعلام کرد، پنجشنبه هفته آینده راهبرد جدید این شرکت را برای خارج شدن از وضعیت نامطلوب کنونی و پایان بخشیدن به شایعات، ارائه خواهد کرد.

 

 

 

تا هفته آینده و مشخص شدن استراتژی جدید شرکت سونی، منتظر خواهیم ماند.

حتما بخوانید