spot_img

تکنولوژی جدید سازندگان Heavy Rain

Kara نام دموی 7 دقیقه ای بود که بامداد امروز برای نمایش دادن تکنولوژی جدید Quantic Dream در GDC 2012 به نمایش در آمد. آنها در این دموی 7 دقیقه ای که به صورت Real-time بر روی PS3 اجرا میشد سعی داشتند احساسات انسانی را به مخاطب منتقل کنند و برای این کار از تکنولوژی جدید خودشان استفاده کردند. آنها پیش از این گفته بودند که میخواهند تمام حرکات بدن و حرکات صورت و صدای هنرپیشگان را بصورت همزمان ضبط کنند و با این کار انیمیشن ها و احساسات و موقعیت هایی باور پذیر تر بوجود بیاورند.

این در حالی است که اکثر بازیهای امروز ( یا شاید تمامشان ) حرکات صورت و صدای تولید شده را جداگانه ضبط میکنند و سپس از حرکات ضبط شده بدن برای کامل کردن انیمیشن هایشان استفاده مینمایند ( درست مانند چیزی که در L.A.Noir دیدیم ). البته میتوان گفت که این تکنولوژی که با استفاده از نرم افزار جدید و سیستم های سخت افزاری وسیع تر و پیشرفته تر میسر شده واقعاً عملکرد چشمگیری را به مخاطبان ارائه میدهد. در Heavy Rain که مثل سایر بازی ها انیمیشن های صورت جدا از انیمیشن های بدن ضبط میشدند از 28 دوربین استفاده میشد، اما برای این پروژه از 65 دوربین استفاده شده است و علاوه بر آن آنها نرم افزاری را طراحی کرده اند که میتوانند بواسطه آن تصاویر کپچر شده در صبح را تبدیل به تصاویر in-game در بعد از ظهر بکنند و علاوه بر نزدیک کردن کیفیت کاری خودشان به ساخته های سینمایی پیشرفته مانند Avatar سرعت و راندمان کاری خود را نیز بالا ببرند.

نکته جالب اینجاست که هماهنگی حرکات بدن و واکنش های صورت به قدری بالا است که آنها دیگر نمیتوانند از افراد عادی برای ساختن انیمیشن های in-game استفاده کنند و برای اینکار به بازیگران حرفه ایی نیاز دارند. در پایان این نکته باید ذکر شود که این پروژه اولین ساخته آنها با موتور بازیسازی جدیدشان است و از تمام قابلیت های موتور جدید آنها استفاده نمی کند ( در واقع فقط 50% توانایی موتور آنها در زمان حال را بکار گرفته است ) و یکسال پیش ساخته شده است.

این دموی 7 دقیقه ای هیچ گونه ارتباطی به پروژه جدید QD نداشته و صرفاً برای نمایش قابلیت های تکنولوژی جدید تیم ساخته و به نمایش درآمده است. شما میتوانید از این لینک ویدئوی Kara را مشاهده نمایید.

حتما بخوانید