spot_img

سازنده PoP در حال بازسازی عنوان قدیمی Karateka می‌باشد

Jordan Mechner، سازنده فرنچایز Prince of Persia، در حال بازسازی عنوان Karateka نسخه Apple II می‌باشد. Jordan هنگامی که در دانشگاه Yale درس می‌خواند تصمیم به ساخت این عنوان گرفت که با موفقیت چشم‌گیری مواجه شد.Mechner بعد از ساخت فیلم Prince of Persia سخت مشغول بازسازی این عنوان می‌باشد. او این بودجه را توانست از طریق یک سرمایه‌گذار که از نظر او یک « فرشته » می‌باشد، به‌دست آورد.

Mechner به VentureBeat گفت: « برای من شگفت‌انگیز است که بعد از این همه مدت، افرادی هستند که Karateka را به‌یاد دارند. »

او اضافه کرد: « مثل اینکه عناوین دهه هشتاد بار دیگر قصد خودنمایی دارند؛ مثلاً بسیاری از افراد در وبسایت من از Karateka می‌پرسند و بنده در این مدت، به تماشای ویدئو‌ها و خواندن مطالبی که راجب به این عنوان نوشته شده می‌پرداختم. در سال 2010، هنگامی که در مسکو مشغول سخنرانی در کنفرانس مطبوعاتی بودم، ژورنالیست‌های روسی از من درباره‌ی Karateka سوالاتی می‌پرسیدند. به‌نظر من این نوعی درخواست است. خاطرات دوران کودکی مردم هنوز دست نخورده باقی مانده چنان که می‌توان گفت خاطرات آنها در کپسول زمان جای خوش کرده‌است.

« ساخت نسخه اصلی Karateka سمبل کاری است که از روی عشق انجام داده شده‌است. این عشق باعث شد تا Karateka عنوانی ملموس به شمار آید و برای من دیدن اینکه افراد تجارب خود را از این بازی برای یکدیگر عنوان می‌کردند بسیار افتخارآفرین بود. من همیشه از تاثیرگذاری این عنوان در زمان‌های مختلف در متعجب بودم و حالا، در بازسازی این عنوان قصد به‌دست آوردن این افتخار را دارم تا دوباره آن اتمسفر و زیبایی عنوان Karateka را برای طرفداران این بازی به ارمغان آورم. »

« من هر فعالیتی که در زمینه بازی‌های رایانه‌ای، فیلم یا رمان‌های گرافیکی می‌کنم بیشتر این قصد را دارم که یک دنیایی را خلق کنم که شخصیت‌های آن زنده شوند. من عاشق کار در این رسانه‌ها هستم و هر کدام از این کارها نیرو و اراده می‌طلبند و بنده از این که در هر یک از این رسانه‌ها شکستی را به‌وجود آورم متنفرم و حالا برای بازسازی Karateka نهایت تلاش خود را می‌کنم. من همیشه حس می‌کردم که این عنوان باید دوباره بازی شود؛ و حالا فکر می‌کنم وقت آن فرا رسیده. »

در Karateka به شما ماموریتی داده شد که وظیفه داشتید، شاهدخت Mariko را از چنگال Akuma، فرمانده شیاطین و‌ « نگهبانان کاراته کار» نجات دهید. در این عنوان چاشنی ماجراجویی نیز دیده می‌شد و از المان‌های سینماتیک، داستان گیم‌پلی محور و مکانیک‌های مبارزه‌ای بهره می‌برد؛ اما یک عنوان « بزن بزن » واقعی نبود. نسخه اصلی Karateka بیش از پانصد هزار نسخه فروش کرد که این فروش در دهه‌ی هشتاد بسیار شگفت‌انگیز است.

یک گروه کوچک در حال بازسازی این عنوان می‌باشند و Mechner نقش کارگردان این گروه را ایفا می‌کند. با توجه به گفته‌های سازندگان، Karateka با « قیمتی مناسب» در سال 2012 در شبکه‌های PSN و XBLA منتشر می‌شود.

حتما بخوانید