spot_img

شایعه : Xbox 720 شش برابر قدرتمند از X360 خواهد بود

طی دو روز گذشته، شایعاتی در مورد کنسول آینده ی شرکت مایکروسافت در بسیاری از محافل خبری منتشر شده اند. اولین شایعه توسط Fudzilla منتشر شد که طبق آن مایکروسافت با همکاری IBM و Global Foundries از دسامبر سال گذشته در حال ساخت CPU کنسول بعدی خود می باشد. اطلاعات حاکی از آن هستند که این سی پی یو 32 نانومتری با اسم رمز Oban شناخته شده و احتمالا تا آپریل امسال به همراه Dev Kit در ماه آپریل در دسترس سازندگان قرار خواهد گرفت.  

 

 

 پس از انتشار این شایعه، وبسایت IGN با استناد به سخنان یکی از منابع ناشناس نزدیک به این پروژه اعلام کرد که این CPU بر مبنای GPU ای از شرکت AMD ساخته خواهد شد، اما این GPU از سری 6000 کارت های گرافیکی این شرکت می باشد و بر خلاف شایعات پیشین، مایکروسافت از سری Southern Islands 7000 در ساخت کنسول بعدی خود استفاده نخواهد کرد. همچنین در شایعات منتشر شده اعلام شد که Xbox 720 حدودا 6 برابر قدرتمند تر از کنسول X360 خواهد بوده و از نظر پرفورمانس 20% قویتر از کنسول آینده ی شرکت نینتندو، Wii U خواهد بود

 

همچنین انتظار می رود که کنسول بعدی مایکروسافت، زودتر از سال 2013 وارد بازار نشود. اما بنابر عقیده ی تحلیلگران احتمال رونمایی از این کنسول در اواخر سال 2012 وجود دارد. 

 

 

حتما بخوانید