spot_img

Sony در کریستمس امسال 6.5 میلیون از کنسول های Playstation را وارد بازار کرد

در دوره ی بین 18 نوامبر (28 آبان) تا 31 دسامبر (11 دی) سونی 6.5 میلیون دستگاه از سری کنسول های PlayStation را به صورت جهانی وارد بازار کرد. همچنین تخمین زد که نزدیک به همین عدد نیز به فروش رسیده باشد. 

نیم میلیون از این عدد مربوط به PlayStation Vita می شود که در 17 دسامبر (27 آذر) در ژاپن عرضه شد. همچنین سونی اضافه کرد که در حال حاضر 70 بازی مختلف از این کنسول در فروشگاه های ژاپن وجود دارد. 

اما شیفت بعدی مربوط به PS3 می شود که که حدود 3.9 میلیون نسخه توانست بفروشد. این عدد نشان می دهد که فروش این دستگاه به پیش بینی های سونی نزدیک می شود یعنی رسیدن به 15 میلیون نسخه فروش تا پایان سال مالی در 31 مارچ (12 فروردین)

PlayStation Move هم بیشتر از 1.7 میلیون نسخه وارد بازار شد که سونی قول داد با بازی های بیشتر از این دستگاه حمایت بهتری داشته باشد. 

اما گویی PSP هنوز هم زنده است! سونی تصمیم گرفت 1.6 میلیون نسخه از PSP 3000 ها وارد بازار کند که به طور غیر منتظره ای با استقابل خوبی هم مواجه شد. 

و در آخر PS2 را فراموش نکنیم! سونی هنوز هم به درخواست های طرفداران غول پیر خود پاسخ می دهد و در طول کریستمس، توانست بیش از نیم میلیون نسخه بفروشد که عددی عجیب برای این کنسول نسل قبل محسوب می شود!

سونی ضمن اعلام این آمار صحبتی هم با کاربران خود داشت و قول داد که امسال شروعی بسیار قدرتمند با حمایت کامل از محصولات خود را در پیش خواهند داشت.

حتما بخوانید