spot_img

مصاحبه‌ اختصاصی با IO Interactive | توسط بازی‌نما

47 بازگشته تا مهارت خود را به همه ثابت کند، بازگشته تا قدرت واقعی را نشان دهد و از همه مهم‌تر حقیقت را کشف کند. بعد از گذشت 5 سال از آخرین شماره‌ی این سری یعنی Blood Money تغییرات زیادی چه در جدیدترین شماره از بازی و چه در بازی‌های این نسل انجام گرفته است. بعضی از عوامل استودیوی سازنده بازی IO Interactive عوض شده‌اند و خود بازی نیز دستخوش تغییرات کوچک و بزرگی شده‌ است. بسیاری از طرفداران بازی نگران مسائلی مانند آسان شدن بازی یا از بین رفتن جو مخفی کاری آن هستند.
بدین ترتیب با نیک پرایس از IO Interactive در رابطه با مسائل پیرامون Hitman: Absolution مصاحبه‌ای را ترتیب دادیم.

بازی‌نما: خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید.
IO: من نیک پرایس هستم، مدیر ارتباطاتی IO Interactive.

بازی‌نما: فرانچایز Hitman جزو یکی از بهترین عناوین اکشن/ مخفی کاری بود. به نظرتان دلیل این موفقیت چه بود و این که چه چیزی باعث شد تا استودیوی سازنده بعد از Blood Money دست به ساخت IP دیگری بزند؟
IO: خب سری Hitman از اول مشهور بود. به نظرم دلیل آن در فضای تخیلی بازی است. نحوه‌ی نگرش به محیط بازی، نقشه کشیدن و از بین بردن دشمنان به طرق مختلف همگی از جمله عواملی هستند که باعث سرگرمی می‌شوند و بازی این اجازه را به شما می‌دهد که آنها را امتحان کنید. علاوه بر آن سری هیتمن همیشه سخت بوده، اگر در بازی کردن این سری ماهر بودید باید به خود افتخار کنید.
اما در رابطه با IP جدید، ما قبلاً عناوینی مانند Freedom Fighters را انجام داده‌ایم و اینجا افراد بسیار با استعدادی هستند که ایده‌های زیاد در سر دارند. ما احساس کردیم که رفتن به دنبال چیزهای اضافه باعث می‌شود از این استعدادها به درستی استفاده کنیم و ایده‌های بیشتری برای بهتر کردن بازی‌ها به دست بیاریم. ما همیشه به دنبال انجام دادن کارهای مختلف هستیم.

بازی‌نما: میشه در مورد خط داستانی بازی توضیحاتی بدهید؟
IO: در این نسخه، هیتمن در وضعیت غریبی قرار دارد. او خود را در حالی می‌یابد که توسط افرادی که به آنها اعتماد داشته، مورد خیانت قرار گرفته و همچنین پلیس نیز به دنبال وی است. او متوجه می‌شود که درون یک دسیسه کثیف قرار دارد و به همین دلیل، به تنهایی برای یافتن حقیقت وارد یک ماجراجویی می‌شود. قطعاً داستان این قسمت از نسخه‌های گذشته بزرگ‌تر و پرمحتواتر است.

بازی‌نما: 47 و داینا چه رابطه‌ای با هم دارند؟
IO: داینا به 47 کمک می‌کند و به نوعی رابط او با اداره است. داینا کسی است که ماموریت‌های او را می‌گوید و در طول مراحل 47 را راهنمایی می‌کند.

بازی‌نما: وقایع بازی در نقاط مختلف جهان اتفاق خواهد افتاد یا فقط یک مکان خواهد بود؟
IO: تمامی مناطق بازی در آمریکا خواهد بود اما مکان‌های بسیار زیادی در بازی وجود خواهد داشت.

بازی‌نما: در تریلر بازی مامور 47 خشن‌تر به نظر می‌رسد و گیم پلی بازی نیز اکشن شده است. آیا شاهد همان فضای مخفی کاری قبلی خواهیم بود؟
IO: شماره جدید هیتمن در هسته خود یک بازی مخفی کاری است و تغییری نکرده‌ است. اما عناصر اکشنی که در بازی وجود دارد برای برای این است که به مردم نشان دهیم چگونه فضای بازی را طوری گسترش داده‌ایم تا بتوانند بازی کنند. هوش مصنوعی بازی در این شماره بسیار پیشرفت کرده است و ما می‌خواستیم مطمئن بشیم که نحوه‌ی بازی شما با این طیف گسترش یافته تطابق داشته باشد. یعنی شما مي‌توانید انتخاب کنید تا بازی را در خفا و مانند یک قاتل واقعی ادامه دهید و یا این که به طور دیوانه وار داخل آن شوید. می‌توانید هر طور که می‌خواهید این دو عنصر را مخلوط کنید مانند آنچه که مردم در بازی‌های قدیمی سعی می‌کردند انجام دهند. بهبود دادن انجام بازی به صورت مستقیم به این معنی نیست که بخش مخفیانه نادیده گرفته می‌شود.

بازی‌نما: طرفداران بازی دوست دارند بدانند میزان دشواری بازی تا چه حد است؟
IO: دشواری بازی بستگی به نوع بازی کردن دارد. چندین درجه سختی برای بازی وجود دارد، همچنین ما یک سری عناصر خاص درون بازی قرار داده‌ایم که تنها بازیکنان حرفه‌ای قادر به تجربه آنها هستند.

بازی‌نما: آیا راه‌های مختلفی برای تمام کردن بازی وجود دارد و همچنین این انتخاب‌ها تاثیری در پایان داستان خواهند داشت؟
IO: بله، روش‌های زیادی برای بازی کردن وجود دارد که به نحوه‌ی بازی بستگی دارد. شما قادر هستید تا به عقب برگردید و دیگر راه‌های دیگر بازی در یک مرحله را کشف کنید. داستان بازی نیز یکپارچه خواهد بود و چندین پایان برای آن وجود نخواهد داشت.

بازی‌نما: به نظرت مهمترین پیشرفت بازی چه چیزی است؟
IO: احتمالاً هوش مصنوعی و بازخورد آن که به ما اجازه داد تا سناریو‌های مشکل‌تری طرح کنیم و شما آنها را پیدا کنید.

بازی‌نما: آیا برنامه‌ای دارید تا نسخه‌‌های قبلی را در یک ور‍ژن بازسازی شده عرضه کنید؟
IO: باید دید. در آینده ممکن است آن را انجام دهیم، شاید هم خیر.

بازی‌نما: با تشکر از وقتی که در اختیاز ما گذاشتید.

حتما بخوانید