spot_img

TGS | از ویتا به عنوان کنترلر PS3 استفاده کنید

در کنفرانس سونی در نمایشگاه Tokyo Game Show 2011 ار قابلیت ارتباطی کنسول دستی ویتا با PS3 رونمایی شد. Shuhei Yoshida در نمایشگاه با تایید کردن این خبر ذکر کرد استفاده از ویتا به عنوان کنترلر بسیار راحت خواهد بود. سپس وی ورژن PS3 عنوان Killzone 3 را توسط ویتا بازی کرد. در حالی که بازی در کنسول در حال اجرا بود تصاویر آن از طریق ویتا پخش می‌شد.

این قابلیت به بازیکنان اجازه می‌دهد که از طریق کنسول دستی به بازی های PlayStation 3 خود دسترسی داشته باشند. با توجه به این که ارتباط به وسیله‌ی WiFi یا اینترنت برقرار می‌شود می‌توانید هر کجا که هستید بازی های خود را را ادامه دهید. البته طبق گفته‌ی Yoshidaاین تکنولوژی هنوز در دست ساخت است و انتظار نداشته باشید که هنگام عرضه و یا برای تمام بازی ها کار کند.هم چنین سونی به دنبال آن است که این تکنولوژی را در آینده به دیگر سازندگان برساند.

ویتا فاقد چندین دگمه‌ از دسته‌های DualShock است اما این خلل با استفاده از صفحه لمسی پشتی قابل حل می‌باشد به گونه‌ای که هر چهار گوشه از صفحه نقش یکی از دگمه‌ها را ایفا می‌کنند. PS Vita بیست و ششم آذر ماه در ژاپن عرضه خواهد شد.

 

حتما بخوانید