spot_img

Borderlands 2 | نمایش در gamescom

اگر Borderlands نمونه‌ای از ترکیب دو عنصر هنر و طنز در صنعت گیم باشد، بدون شک Boderlands 2 زمانی شکل می‌گیرد که سازنده یک قدم به عقب بر می‌دارد و می‌فهمد که همه‌ چیز به این دو خلاصه نمی‌شود. درحقیقت، گوش دادن به حرف‌های معاون مدیر Gearbox آقای “Steve Gibson” کمکی به شما نخواهد کرد ولی باعث می‌شود احساس کنید که Borderlands 1 یک بازی کامل و فوق‌العاده بود.
گیبسون می‌گوید: “ما برای 6 ماه هیچ سلاحی در Borderlands 2 نداشتیم، تا این که سیستم سلاح را به طور کامل تغییر دادیم و همه چیز را عوض کردیم. ما احساس کردیم که می‌توانیم خیلی بهتر باشیم. بنابراین در سیستم هوش مصنوعی، Quest ها و وسایل تقلیه تغییرات بزرگی ایجاد کردیم.”
لیست اصلاحات Gearbox از محیط بازی شروع می‌شود. با این که پاندورا یک سرزمین خالی از سکنه بود، ولی تمام آن قسمت از بافت بزرگ‌تری برخوردار نبود. چرا شما آنجا هستید؟ آیا مردم واقعاً در این سرزمین جدا از آن دشمن‌ها زندگی می‌کنند؟ گیبسون در این رابطه می‌گوید: ما این بار نویسنده Borderlands و طراحان ارشد بازی را در کنار یک دیگر قرار دادیم. ما حالا می‌خواهیم داستان، دنیای بازی و Quest ها را به هم مرتبط کنیم. ما سعی می‌کنیم تا پیچیدگی بیشتر در داستان ایجاد کنیم. با توجه به سخنان گیبسون بخش عمده‌ای از داستان بازی نوشته نشده و از نظر طنز و هماهنگی بیشتر با دنیای Borderlands 2 راه زیادی تا اتمام آن مانده است.
یکی از بزرگترین نقایص گیم پلی Borderlands نحوه رفتار دشمنان بود که هر از چند گاهی شاهد حرکات و تصمیماتی احمقانه از سوی آن‌ها بودیم. از دیگر مشکلات عمده‌ی نسخه‌ی پیشین می‌توان به طراحی سلاح‌ها اشاره کرد. با وجود تعداد بسیار زیاد اسلحه در Borderlands و قابلیت آپگرید و ترکیب آن‌ها، بی‌مصرف بودن این ویژگی تا حدودی موجب آزار گیمرها می‌شد. بطوریکه پس از یک بار استفاده و خالی کردن خشاب آن را به زمین انداخته و سراغ اسلحه‌های جدیدتر می‌رفتید. سازندگان در این نسخه در صدد رفع این مشکلات هستند.

 

Gearbox قول داده است که در نحوه رفتار دشمنان در صحنه نبرد تغییرات اساسی ایجاد کند. شما دشمنانی را خواهید دید که کاملاً از محیط اطراف و شانس زنده ماندن خود آگاه هستند، بسیار سریع و تیز به سمت شما می‌پرند، در مسیر شلیک گلوله قرار نمی‌گیرند و جاخالی می‌دهند و هنگامی که به شدت آسیب دیدند بطور مخفیانه پشت کاورها پنهان می‌شوند. گیبسون می گوید: “دشمنان در واقع با یکدیگر کار می‌کنند، با همکاری حمله می‌کنند و از محیط بیشتر استفاده می‌کنند.” حداقل دشمنان باهوش این طور عمل می‌کنند. Psychos دشمن مورد علاقه‌ی همه با آن فریادها و دیوانه بازی هایش از نسخه اول در این نسخه نیز با سلاح خاص خودش به سراغ شما خواهد آمد.
به لطف بازسازی فیزیک وسایل نقلیه، رفتن از Quest ایی به Quest دیگر راحت‌تر شده است. گیبسون قول داده است دیگر وسیله نقلیه شما در برخورد با کوچک‌ترین سنگی گیر نکند، واکنش نرم بیشتری نسبت به دست اندازهای جاده نشان دهد و مشکلات زیر گرفتن دشمنان حل و متعادل‌تر شود. در مورد مسئله جهت یابی، گیبسون ادعا می‌کند که شما می‌توانید نگاهی کلی از بالا به دنیا بازی داشته باشید. نگاهی که بر خلاف گذشته از نظر جغرافیایی کاملاً صحیح است و این به این معناست که شما می‌توانید هر جایی را که می‌خواهید مشخص و مسیر را به سادگی دنبال کنید.

مرحله‌ای که در خلال gamescom امسال نشان داده شد به خوبی تلاش‌های Gearbox را برای ایجاد تنوع و تفاوت در طراحی مراحل را نشان می‌داد، بر خلاف نسخه‌ی قبل مراحل از یکنواختی خارج شده‌اند.
داستان بازی از این قرار است که شما برای نجات یک دوست که در بالای یک سد توسط گروهی خبیث و شیطانی گروگان گرفته شده، به آنجا می‌روید. این دوست در واقع همان Roland از نسخه‌ی قبلیست. (تمامی کاراکترها عوض شده‌اند در حالی که برخی از کاراکترهای نسخه پیش نیز به صورت non-Player وجود دارند. به این معنی که شما نمی‌توانید آن ها را انتخاب یا کنترل نمائید) او توسط یک روبات به نام W4R-D3N نگه داری می‌شود. روبات، شما را در طول سد به محلی که قرار است با گروهی از دشمنان معامله کنید هدایت می‌کند، بعضی از این دشمنان به عنوان نیرو پشتیبانی از پایگاه Hyperion بر روی ماه به اینجا خوانده شده اند…
همچنین اینبار در این نسخه می‌توانید دو سلاح در دست بگیرید! این تمامی چیزی بود که در خلال gamescom نمایش داده شد، مطمئناً با گذشت زمان اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد.

اگر بخواهیم یک جمع بندی کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که گویا Gearbox طبق سخنان گیبسون به نقاط ضعف خود در نسخه‌ی پیش پی برده و قصد برطرف کردن آنها و ایجاد تغییرات نسبتاً بزرگ در سطح گیم پلی را دارد. اما این که آیا آن ها موفق بوده‌اند یا خیر، یقیناً با مرور زمان مشخص خواهد شد.

حتما بخوانید