spot_img

Deus Ex: Human Revolution | بهترین تقویت کننده ها

اگر بتوانید با قرار دادن کیتی الکترونیکی در مغزتان، حس‌های مختلف خود را تقویت کنید یا اینکه با تعویض دست‌های خود، نیرومندتر شوید و یا با قرار دادن پوششی خاص در کمر و سینه‌ی‌تان از خود محافظت کنید، آیا این کار را می‌کنید؟ اگر انجام این کارها به معنی وابستگی دائمی بدن شما به داروهایی گران قیمت برای جلوگیری از عوارض آنها باشد، باز هم حاضر هستید چنین کاری را انجام دهید؟ اگر بتوانید توانایی پرواز کردن، غیب شدن و هک کردن را بدست آورید چطور؟
برای آدام جنسن، رئیس بخش امنیتی صنایع Sarif و قهرمان اصلی بازی Deus Ex: Human Revolution، چنین مسائلی به عنوان یک گزینه و اختیار مطرح نیستند. در ابتدای بازی به طرز وحشیانه‌ای به او حمله می‌شود و برای زنده ماندن مجبور به پذیرفتن این تقویت کننده‌ها شد. حال آدام بیشتر زمان بازی را صرف پیدا کردن دلیل این کار می‌کند.
تا الان، به احتمال زیاد اگر بازی را تمام نکرده باشید، بخش عمده‌ی آن را پیش برده‌اید و با استفاده از Praxisهایی که به زحمت بدست آورده‌اید، چند تا از این تقویت کننده‌ها را برای خود خریده یا آپگرید کرده‌اید. پس از تجربه‌ کردن بسیاری از این تقویت کننده‌ها، از آنجایی که Deus Ex تقویت کننده‌های زیادی دارد، بر آن شدیم تا بهترین و جالب‌ترین آن‌ها را برای شما معرفی کنیم:
سیستم پنهان شدن
 
 
هنگامی که برای اولین بار DE: HR را بازی می‌کنید، معمولاً سعی می‌کنید آن را به صورت مخفی کاری پیش ببرید. در این صورت با مردن‌های پیاپی و تلف کردن زمانی زیاد پشت صفحه‌ی نارنجی لودینگ بازی، کم کم با بازی آشنا می شوید و به آن عادت می‌کنید. بدون شک بهترین و خالص ترین لذتی که می توان از Deus Ex برد، انجام آن به صورت مخفی کاری است. اگر می‌خواهید در مخفی کاری خوب شوید، مسلماً ابتدا به ابزار مناسب آن، مثل “مشخص شدن شعاع دید دشمنان” نیاز دارید. بهتر است قبل از هدر دادن پرکسیزهای خود برای تقویت کننده هایی بی‌استفاده نظیر “دیدن آخرین موقعیت‌تان در هنگام وضعیت اعلان خطر”، برای خود “سیستم پنهان شدن” را بخرید.
اگر این سیستم را به طور کامل آپگرید کنید، می‌توانید به ازای هر باتری خود، 10 ثانیه غیب باشید، به این ترتیب می‌توانید بدون ترس از دیده شدن، مکان‌های بزرگ را با خیال راحت طی کنید. این تقویت کننده بسیار مفید و کارآمد است، با استفاده از آن دیگر ترسی از دیده شدن توسط دوربین‌های مداربسته یا ربات‌ها ندارید و با خیال راحت می‌توانید در محله‌های خطرناک هنگ شا قدم بزنید.
 
هک کردن: تسخیر- تسلط بر ربات
 
 
بین دیده شدن در مکان‌های باز توسط سربازان دشمن و یا دیده شدن توسط ربات‌ها و یا دوربین‌های مدار بسته تفاوت زیادی وجود دارد. مطمئناً در هنگام هک کردن کامپیوترها، با برخی از آن‌ها که ربات‌ها، دوربین‌ها و تیربارهای گردان را کنترل می‌کنند، رو به رو شده‌اید. اما به زودی متوجه می‌شوید که نمی‌توانید هیچ کاری در مورد آن ها بکنید!
با اینکه اندکی شبیه به بازی های JRPG قدیمی به نظر می‌رسد، تقویت کننده‌ی “هک کردن: تسخیر- تسلط بر ربات” همه چیز را عوض می‌کند. شاید پیش خود تصور کنید این ربات‌های کوچک متحرک با تیربارهای کوچک خود که اندکی هم شبیه به Arsenal Gear در Metal Gear Solid می‌باشند، چندان خطرناک نیستند و می‌شود از پس آن ها برآمد. اما به شما نصیحت می‌کنم به هیچ وجه آن‌ها را دست کم نگیرید، چرا که در عرض چند ثانیه بلایی بر سر شما می ‌آورند که نفس کشیدن را از یاد ببرید! بنابراین توانایی غیر فعال کردن آن‌ها و دانستن این موضوع که دیگر دیده شدن مساوی با مرگ نیست، برگ برنده‌ی خوبی برای شما می‌باشد.
برخی از ربات‌های Human Revolution به صورت سیستم‌های تیربار گردان می‌باشند که به محض دیدن شما، طوفانی از گلوله به سمت شما روانه می‌کنند. در این حالت با تعویض وضعیت آن‌ها از حال “معمولی” به “دشمنان” می‌توانید به راحتی دشمنان خود را از پای درآورید، حتی آن‌هایی که جثه و سلاح‌های بزرگی دارند!
 
 
سیستم فرود ایکاروس
 
 
بر اساس منوی تقویت کننده‌های Human Revolution، سیستم فرود ایکاروس، یک نیروی الکترومغناطیسی کاهنده است که مولد یک میدان دید الکترومغناطیسی ثابت و دقیق می‌باشد. این نیروی الکترومغناطیسی رو به پایین، هم سطح محل افتادن پرتاب می‌شود و نیرویی بر خلاف لایه مغناطیسی زمین تولید می‎کند که باعث می‌شود کاربر در هنگام فرود یا سقوط، به سرعتی قابل مدیریت دسترسی داشته باشد.
همه‌ی چیزهایی که در بالا خواندید به این معنی می‌باشد که، یک: شخصی در استودیوی Eidos Montreal به خوبی ویکیپدیا را مطالعه کرده است و دو: شما می‌توانید از هر ارتفاعی حتی از بلندترین برج جهان بدون هیچ ترس و واهمه‌ای از آسیب دیدن به پایین بپرید.
اگر این را با تقویت کننده‌ای که باعث می‌شود به آرامی فرود بیایید و همچنین تقویت کننده‌ای که باعث می‌شود به قابلیت پرش تا 3 متر دست یابید، ترکیب کنید، می‌توانید به راحتی زمانی که برای رسیدن به هدفتان صرف می‌کنید را به نصف و یا کمتر کاهش دهید. دیگر لازم نیست به دنبال نردبان بگردید و یا برای یافتن فاضلاب، چشمتان را به کف زمین بدوزید.
برای مثال در یکی از مراحل ، تقریباً در میانه‌های بازی، هتلی تحت مراقبت شدید نیروهای امنیتی است و جایی که باید بروید تقریبا 100 متر با شما فاصله دارد. خوب، چند قرص انرژی بخورید، دویدن بی‌صدا و سیستم غیب شدن را فعال کنید و در حال دویدن بپرید. با اندکی هوش و توانایی و با کمک سیستم ایکاروس، بدون هیچ صدایی و بدون کشتن هیچ گاردی، به راحتی به درب پشتی می‌رسید.
 
 
سیستم انفجاری تایفون (Typhoon)
 
 
این اولین تقویت کننده‌ای است که در بازی مشاهده می‌کنید و در همان اوایل بازی مهمات استفاده از آن را دریافت خواهید کرد. واسیلی سِوچنکو قبل از حمله به صنایع سَریف، در آزمایشگاه آن را به یکی از ژنرال‌های ارتش آمریکا نشان می‌دهد. با این حال هر بار که از آن استفاده می‌کنید، بیشتر و بیشتر لذت می‌برید.
بعضی اوقات لازم است از لاک مخفی خود بیرون بیاییم و دست به کار شویم و چند نفری را گوش مالی دهیم. اگر دوست دارید حتماً مراحل را به صورت مخفی بروید، جای دیگر استفاده از آن باس فایت هایی است که هر چند ساعت یکبار با آن‌ها رو به رو می‌شوید و آن جا به طور قطع باید از آن استفاده کنید. هیچ راهی به غیر از رو در رو شدن با دشمن، برای استفاده از آن وجود ندارد، هنگام استفاده از Typhoon، انفجاری 360 درجه تا شعاع 3 متر رخ می‌دهد و آسیبی سنگین به باس یا دشمنان وارد می‌کند. مسلماً کشتن باس‌های بازی با استفاده از تایفون روش خیلی سریع و کارآمدی است و دیگر نیازی به استفاده از تیرهای اسلحه‌ها که به سختی پیدا می‌شوند، نیست.
 
 
افزاینده‌ی روابط اجتماعی
 
 
خوب اگر روحیه‌ی خشنی ندارید و به هیچ وجه علاقه‌ای به درگیری مستقیم ندارید، به طور قطع هرگز از تایفون استفاده نمی کنید. پس سیستم افزاینده‌ی روابط اجتماعی، یکی از تقویت کننده‌هایی است که حتماً به آن نیاز دارید، نیازی بسیار شدید. این سیستم به شما اجازه می‌دهد نوع افراد که به سه دسته ی آلفا، بتا و اومگا تقسیم می‌شوند را شناسایی کنید و با استفاده از ضعف شخصیتی آن‌ها، گفت‌وگو و دیالوگ‌هایتان را در جهتی که برای شما فایده‌ی بیشتری دارد و یا اطلاعات بیشتری از محیط یا دشمان در اختیار شما می‌گذارد، پیش ببرید.
با استفاده از این تقویت کننده، شما یک “دروغ سنج اپتیک” که با استفاده از آن موجی خطی در HUD ظاهر می‌شود که نشان دهنده‌ی میزان متقاعد کنندگی شما است، یک “تحلیل گر شخصیتی” که ویژگی و خصوصیت خاص فرد را نشان می‌دهد، و یک “فرمان ترکیبی احتمال گرایی” که نوع شخصیت فرد را نشان می‌دهد را دریافت می‌کنید.
با استفاده از این سه سیستم که به طور همزمان در هنگام گفت‎وگو می‌توانید آن را فعال کنید، روند صحبت‌های شما به راحتی قابل کنترل می‌باشد و می‌توانید اطمینان حاصل کنید همیشه به هدف مورد نظر خود می‌رسید.
عنوان L.A Noire شرکت راک استار با چهره پردازی و حرکات صورت بی‌نظیری که داشت به شما اجازه می‌داد، از روی چهره‌ی فرد به شخصیت و درون او پی ببرید، اما ممکن بود به دلیل کمبود اطلاعات، نداشتن استدلالی منطقی و وجود تناقض در صحبت هایتان به نتیجه نرسید و در اعتراف گرفتن از متهمین دچار مشکل شوید. سیستم افزاینده ی روابط اجتماعی Deus Ex: Human Revolution دقیقاً در نقطه‌ی مقابل آن قرار دارد، یک مبارزه‌ی زبانی منطقی و پاداش دهنده که به وسیله‌ی نوشتاری دقیق و پرمحتوا پشتیبانی می‌شود و حس تصمیم گیری شخصی در آن موج می‌زند.
 
 
چنین تقویت کننده‌هایی با اینکه در حال حاضر وجود خارجی ندارند، شاید هم به صورتی مخفی وجود داشته باشد اما عمومیت ندارند، به هر حال، در نقطه‌ی مقابل انسانیت و ناتوانی‌های خاص آن قرار دارد. با استفاده از این تقویت کننده‌ها روند تکاملی انسان پیشرفت بسیار سریعی پیدا می‌کند، سریع‌تر از چیزی که در طی میلیون‌ها سال رخ داده است، و البته تکامل انسان از حالت طبیعی و خدادادی آن خارج می‌شود. چنین وسایلی وجود ندارد اما اگر هم وجود داشت، با طبیعت انسان در تضاد بود.

حتما بخوانید