spot_img

Dance Central 2 | نمایش در gamescom

 
 
در ganescom امسال، بازی‌های رقص همه جا بودند. مهم نبود کجا را نگاه می‌کردید، چون در هر گوشه از محل برگذاری نمایشگاه، دخترهایی را با شلوار بگ و تاپ‌های چین‌دار می‌دیدید، که عده‌ی زیادی از گیمرهای علاقمند به رقص که گویی هیپنوتیزم شده بودند، را سرگرم می‌کردند. اگر می‌ایستادید و برای مدتی به آن‌ها نگاه می‌کردید، شما هم به جمعشان می‌پیوستید. در این صورت یا باید توانایی خود را در رقصیدن به رخ می‌کشیدید یا اینکه با آوردن بهانه‌ای از آنجا فاصله می‌گرفتید.
پس از عرضـه‌ی Wii ،Move، کینکت و سایر کنـترلرهای حرکــتی، این سبک به معنای واقعــی کلمه منفــجر شده اســت. Just Dance 3 ،Singstar Dance ،Black Eyed Peas: The Experience ،Dance Party. تعداد این سبک بازی‌ها به قدری زیاد شده است که شمارش آن‌ها را مشکل کرده است. شاید برای کسانی که به سبک بازی‌های رقص علاقه دارند، این سوال پیش بیاید که کدام بازی از بقیه بهتر است؟ بدون شک جواب Dance Central خواهد بود. نسخه‌ی دوم این بازی که برای کینکت کنسول X360 عرضه خواهد شد، در نمایشگاه امسال معرفی شد که باید بگویم Dance Central 2 از نسخه‌ی اول، خیلی بهتر است.
نسخه‌ی اول بازی واقعاً لذت بخش بود و به شخصه از تجربه‌ی آن لذت زیادی بردم. اما نسخه‌ی دوم بازی تجربه‌ی بسیار بهتری از یک بازی رقص در اختیار شما می‌گذارد. در نمایشگاه گیمزکام آلمان، John Drake از استودیوی سازنده‌ی بازی یعنی هارمونیکس، پس از نمایش بازی، آن را بیشتر معرفی کرد و به شما می‌گوید دنباله‌ی ساخته شده از Dance Central چطور بدون اینکه آبروی شما را ببرد، هم به شما رقص یاد می‌دهد و هم خود را از سایر رقیبان متمایز می‌سازد.
 

بگذارید چیزهای واضح را سریع بگویم و از آن ها بگذریم. اول از همه لیست گروه‌ها و خواننده‌های موجود در این نسخه از بازی: La Roux, Darude, David Guetta, Flo Rida, Lady Gaga, Bruno Mars و Bananarama همگی تایید شده‌اند و طبق گفته‌ی هارمونیکس خواننده‌های بیشتری نیز به زودی معرفی می‌شوند. آهنگ Technologic از Daft Punk هم در بازی وجود دارد، دفت پانک را به این خاطر از بقیه جدا کردم چون سازندگان بازی مدت زیادی به دنبال حق استفاده از آهنگ‌های وی در بازی بودند و به نوعی قرار گرفتن او در بازی یک اتفاق بزرگ برای هارمونیکس محسوب می‌شود.
تعداد ترک‌های موزیک موجود در بازی بیش از 40 عدد می‌باشند. هم چنین هارمونیکس این امکان را فراهم کرده است که همه‌ی آهنگ‌های موجود در نسخه‌ی اول، چه آنهایی که بر روی دیسک وجود داشتند و چه آنهایی که به صورت قابل دانلود عرضه شدند، را به نسخه‌ی دوم انتقال دهید، به این ترتیب تعداد آهنگ‌های بازی از عدد 100 هم بالاتر خواهد رفت.
Rockband 3 در حرکتی عالی، با قرار دادن داستان در بخش تک نفره‌ی بازی، آن را از حالت تکراری و خسته کننده‌اش بیرون آورد و جان دوباره‌ای به بازی بخشید. حرکتی مشابه این، بر روی Dance Central 2 اعمال شده است. هر چند هارمونیکس وارد جزئیات نشد، اما دریک می‌گوید بازی حول محور گروه‌های رقص می‌چرخد و هر کدام از آن‌ها تم و ویژگی‌های خاص خود را دارند. مسابقه رقص به طور مستقیم در بازی قرار داده شده است. عنوان این بخش “رقابت گروهی” می‌باشد، جایی که شما برای کسب شهرت و اعتبار برای گروه خود می‌رقصید. دریک هم چنین به وجود Boss-Battle در بازی اشاره کرد اما وارد جزئیات آن نشد.
 

یکی از بزرگترین پیشرفت‌های بازی نسبت به نسخه‌ی اول، وجود بخشی به نام “در هم شکستن” یا Break Down Mode می‌باشد. در این بخش شما فرصت آن را دارید که هر حرکت را به صورت مستقیم تمرین کنید و در اجرای آن استاد شوید. دریک اعتراف می‌کند نسخه‌ی اول در زمینه‌ی دادن مهارت تمام و کمال در اجرای حرکات بازی، عالی نبوده و این چیزی است که دنباله‌ی بازی دقیقاً آن را بر طرف کرده است. اکنون می‌توانید مستقیماً هر حرکت را تمرین کرده و خود بازی هم با بررسی عملکرد شما، پیشنهاد می‌دهد که کدام حرکت را بیشتر تمرین کنید. بهتر از همه، تمرین شما توسط دوربین کینکت به طور کامل ضبط می‌شود و شما می‌توانید ببینید کجای کارتان اشتباه است. البته اگر چندان در بازی ماهر نیستید آن را جلوی دوستان و فامیل خود پخش نکنید چرا که ممکن است به شما بخندند!
Dance Central و کینکت مانند کره و نان با یکدیگر جور شدند. اکنون دنباله‌ی بازی قصد دارد استفاده‌ی بیشتری از این تکنولوژی قدرتمند بکند. در کنار تغییرات جزئی که در اینترفیس بازی صورت گرفته است، برای اولین بار می‌توانید با صدای خود دستورات خاصی به بازی دهید و بخش‌های مختلف آن را کنترل کنید. می‌توانید با صدای خود درجه‌ی سختی بازی را تغییر دهید، وارد تنظیمات شوید، آهنگ مورد علاقه را انتخاب کنید و نهایتاً با صدای خود وارد بازی شوید. در بخش Break Down می‌توانید با گفتن عبارت‌هایی نظیر “Xbox Skip” یا “Xbox Previous” بین قسمت‌های مختلف جابه‌جا شوید و تمرین کردن را برای خود آسان کنید. تا به حال دستورات صوتی در اکثر بازی‌ها خوب نبوده و با تاخیر روبه‌رو بوده است.
 

دریک برای نشان دادن عملکرد بی‌نظیر سیستم دستور صوتی Dance Central 2، با صدایش بازی را کنترل می‌کند. آن گونه که تماشا کردیم، بازی پاسخی سریع و روان به فرامین ارسال شده می‌داد. استفاده از صوت برای کنترل بازی بسیار مناسب است و سرعت بیشتری نسبت به کنترل آن با حرکات دست داشت.
Dance Central 2 از نظر ظاهری نیز در سطح قابل قبولی قرار دارد. طراحی شخصیت‌های بازی بسیار خوب بود و مانند گذشته هارمونیکس استانداردهای بالایی برای طراحی آن‌ها در نظر گرفته بود. مدل‌های طراحی شده نسبت به نسخه‌ی قبل دارای افکت و جلوه‌های بیشتری هستند و رقص‌هایی که اجرا می‌کنند، بسیار روان‌تر و زیباتر شده است.
عنوان Dance Central سال گذشته میانگین نمره ی 83/100 را کسب کرد. نسخه‌ی امسال به خوبی تصحیح و بهینه شده است و نوآوری‌های جدیدی داشته است. به علاوه‌ی اینها، سازندگان مشکلات اصلی بازی را به خوبی تشخیص داده‌اند و آن‌ها را برطرف نموده‌اند. صحبت‌های زیادی در مورد اشباع شدن سبک رقص مطرح گردیده، اما هارمونیکس فعلاً نیازی ندارد به این موضوع بیندیشد، چرا که Dance Central 2 یک سر و گردن از سایر رقبا بالاتر است.
 

عنوان Dance Central 2 مهر مال سال جاری برای X360 عرضه می‌شود.

حتما بخوانید