spot_img

مصاحبه اختصاصی با CD Projekt | توسط بازی‌نما

 

بازینما : سلام آقای Mateusz Kanik، خیلی خوشحال هستیم که در این مصاحبه با شما هم صحبت شده ایم. سری بازی های Witcher و همچنین شرکت CD Projekt بعد از شماره ی دوم طرفداران بسیار زیادی را در ایران پیدا کرده اند که همه ی آنها امیدوارند که شما کار خود را بهتر از همیشه انجام دهید.

Mateusz Kanik : سلام بردیا. واقعا خیلی خوشحالم که این رو میشنوم، و همچنین خیلی خوشحال هستم که فهمیدم سری Witcher در ایران طرفدارانی رو داره که به فکر ما هستند.

بازی نما : خوب اول از همه دوست داریم که با شما و وظایفتان در شرکت CD Projekt بیشتر آشنا بشیم، اگر میتونید کمی در مورد وظایفتان در شرکت توضیح دهید.

Mateusz Kanik : در حقیقت من مسئول طراحی گیم پلی هستم و هر چیزی که با اون از نظر مکانیکی در ارتباط هست، جنگ ها و هر چیز دیگری که در این بخش های هستند همه ی اونها کار من هست.
 
 
 
بازی نما : آیا فکر میکنید The Witcher 2 میتواند مثل شماره قبل خود که در سال 2007 عرضه شد بهترین بازی RPG سال شود؟ Skyrim در راه است و قول های زیادی در رابطه با این بازی شنیده ایم.

Mateusz Kanik : از نظر من این دو بازی با هم اصلا قابل مقایسه نیستند. هر دوی اونها متفاوتند، The Witcher 2 بیشتر شبیه فیلم هست و قطعا مخاطبان آن هم افراد بزرگسال هستند، اما Skyrim هم قول داده که عالی باشه ولی بهتر هست که تا روز عرضه صبر کنیم و ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد.

بازی نما : اگر میتوانید کمی از تفاوت نسخه ی PC و X360 از نظر گرافیکی به ما اطلاعاتی بدید، خیلی از طرفداران شما نگران این موضوع هستند که شاید نسخه ی X360 نتواند موفقیت خودش رو دوباره تکرار بکنه و خیلی ها هم بر این باور هستند که گرافیک نسخه ی X360 هم تراز پایین ترین تنظیمات نسخه ی PC قرار دارد.

Mateusz Kanik : به این سوال ما قبلا هم پاسخ دادیم، ما سعی خودمان را میکنیم تا بازی را به بهترین نحو ممکن بر روی X360 طراحی کنیم و مطمئن هستم که این بازی در زمان عرضه بهترین گرافیک ها را در بین بازی های این کنسول خواهد داشت.
 
 
 
بازی نما : آیا مردم لهستان از شما پشتیبانی میکنند و آیا آنها از سری Witcher راضی هستند؟
 
Mateusz Kanik : بله، سری Witcher در لهستان طرفداران بسیار زیادی را دارد، در حقیقت ما طرفداران بسیار خوبی داریم که از همان لحظه ی شروع کار پشتیبان ما بودند و ما را همراهی کردند. ما همیشه به نظر آنها گوش میدیم و مطمئنا نظر آنها برای ما خیلی مهم هست.
 
بازی نما : برنامه ای برای عرضه ی DLC های مختلف در آینده وجود داره؟

Mateusz Kanik : ما قطعا دوست داریم که بازی را توسعه دهیم و دوست داریم که تمام DLC های ما بصورت مجانی در اختیار مردم قرار بگیرد، درست همانطور که پیشتر قول داده ایم، ولی بهتر هست که صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی در آینده رخ خواهد داد.

بازی نما : آیا CD Projekt وارد رابطه ای با شرکت Microsoft شده است؟ آیا شما قصد دارید این رابطه را حفظ کنید و آن را ادامه دهید؟

Mateusz Kanik : متاسفانه نمیتونم در این رابطه جوابی بدم.
 
 
 
بازینما : گیم پلی بازی در نسخه ی PC شامل مشکلات و باگ های زیادی بود، آیا تمامی این مشکلات در نسخه ی X360 حل خواهند شد و به طور کلی گیم پلی پیشرفت خواهد کرد؟

Mateusz Kanik : بله، در زمان عرضه ی بازی، گیم پلی شامل مشکلات بسیار جدی بود که با پچ های 1.1 و 1.2 بسیار از این مشکلات حل شد ولی ما هنوز هم سخت تلاش میکنیم تا مشکلات ریزی را که در گیم پلی وجود دارد را بر طرف کنیم. ما می خواهیم مطمئن شویم که هر دو نسخه ی X360 و PC به بهترین و نرم ترین حالت خود اجرا خواهند شد.

بازی نما : آیا کانتنت انحصاری برای نسخه ی X360 در نظر گرفته اید؟

Mateusz Kanik : دوباره این چیزی هست که ما به اون زیاد فکر میکنیم و قطعا دوست داریم که این کار را انجام دهیم ولی هنوز خیلی زود هستش که در رابطه با این موضوع صحبت شود و بهتر است که وارد جزئیات بیشتر نشویم .

بازی نما : آیا قصد دارید که بازی The Witcher 2 رو بعد از عرضه ی نسخه ی X360 بر روی کنسول PS3 بازسازی کنید ؟

Mateusz Kanik : قطعا این چیزی است که ما دوست داریم ولی فعلا کار ما با کنسول X360 هست، ما میخواهیم بهترین بازی را که میتوانیم بر روی X360 بسازیم و فعلا هیچ چیز جز ساخت این بازی به بهترین نحو بر روی X360 هدف ما نخواهد بود.
 
 
 
بازی نما : آیا Witcher 2 برروی X360، روی یک دیسک عرضه خواهد شد؟

Mateusz Kanik : هنوز هیچ چیز معلوم نیست تنها 4 ماه از شروع ساخت بازی گذشته است .

بازی نما : چه بلایی به سر پروژه ی They اومد، این بازی قرار بود که برای سه دستگاه X360 ، PC و PS3 عرضه شود آیا این بازی تا حالا منتفی شده؟

Mateusz Kanik : متاسفانه به دلایل مختلف پاسخگویی به این سوال اکان پذیر نیست.

بازی نما : به عنوان حرف آخر، چه سخنی با طرفداران خود در ایران دارید؟

Mateusz Kanik : واقعا من خیلی خوشحالم، همونطور که قبلا هم گفتم طرفداران ما برای ما خیلی مهم هستند. من میخواهم از تمامی آنها تشکر کنم و همینطور از شما که واقعا عالی هستید.

حتما بخوانید