spot_img

Call of Duty: Modern Warfare 3 | اولین نگاه

واشنگتن در حال نابود شدن است،نیروهای روسی در حال حمله به شهر های آمریکا هستند;همه جا را آشوب فرا گرفته است.جان هزاران و شاید میلیون از دست رفته و دیگران نیز در معرض حمله ی احتمالی دشمن هستند.نیویورک آخرین میدان نبرد جنگی است،حتی “آدم خوب ها” هم در وضعیت بدی قرار دارند. Call Of Duty: Modern Warfare 3 ادامهی داستان MW2 را روایت می کند (در واقع پس از آن شروع می شود).هنگامی که روس ها به واشنگتن و سپس به دیگر نقاط آمریکا حمله می کنند.

بخش تک نفره ی بازی شما را در سراسر دنیا می برد،از لندن گرفته تا آفریقا،کوه های هیمالیا و روسیه،اما بازی در آمریکا و در روز سه شنبه شروع می شود.آن ها این روز را “سه شنبه ی سیاه” می نامند،زمانی که جمهوری ای که روزی آن را جمهوری بزرگ می نامیدیم از هم پاشیده می شود،مقاومت در منهتن شروع می شود.

این زمانی است که شما به تیم Delta ملحق می شوید.همه چیز رو به زوال است،آسمان خراش ها و ساختمان ها فرو ریخته اند،بعضی منطقه ها به طور کامل نابود شده اند.در این بین جنگی بزرگ در حال رخ دادن است و این شما هستید که وارد نبرد می شوید.پرچمی سوخته ای را مشاهده می کنید،خیابان های نابود شده و کشوری که در حال فروپاشی است.همین ها کافی است تا اسلحه خود را بردارید و به جنگ با دشمن بپردازید.روند بازی همانند گذشته است،به جلو می روید،دشمن را می کشید و دوباره حرکت می کنید.

اسلجه های تازه ای به بازی اضافه شده اند تا آن روند تکراری از بین برود.در دمویی که نشان داده شد،شخصیت بازی دارای اسلحه ی جدید همراه با یک اتچمنت تازه بود،نکته ی جالب توجه این بود که بازیکن می توانست آن را با اتچمنتی دیگر (همانند red dot sight) عوض کند.شاید بزرگترین تفاوت این نسخه با MW2 در محل وضوع جنگ باشد که آن را قابل توجه تر می کند.Modern Warfare 2 به خوبی محیط جنگ (از دید یک سوپر قهرمان و نه یک سرباز واقعی) را با مراحل واشنگتن به تصویر کشید و حالا نوبت MW3 است تا این کار را تمام کند.شما در خیابان ها در جنگ هستید،دشمنان را نابود می کنید،برای نانبودی برج ماهواره ای به بالای ساختمان می روید و آن جاست که می توانید شهر و بزرگی جنگ را به خوبی مشاهده کنید.

مرحله ی نیویورک تنها یکی از مراحل بازی بود که توانستیم آن را مشاهده کنیم.خوش بختانه توانستیم مرحله ی لندن را نیز تجربه کنیم.در این مرحله،شما در نقش سرباز SAS و در یکی از روزهای بارانی و تاریک لندن از یک هلیکوپتر بر روی زمین فرود می آیید و این جاست که ماموریت شما آغاز می شود.نیروی SAS شروع به کشتن مخفیانه ی دشمنان می کند.این درگیری به تونل های زیزمینی کشیده می شود،جایی که به تعقیب یک قطار می پردازید.نیروهای شما چند ثانیه عقب تر هستند،بنابراین با یک پرش به سمت تراک به تعقیب آنان می پردازید و … (نمی خواهم آن را برای شما اسپویل کنم).

دو عنوان Modern Warfare 1 و ۲ مخلوطی از جنگ های خیابانی و شهری بودند،اما به نظر می آید که نسخه ی سوم چیزی فراتر از این دو باشد.مطمئناّ Modern Warfare 3 در E3 امسال نمایش خواهد داشت و در آن جا اطلاعات بیشتری به نمایش در خواهد آمد.به دنبال اطاعات بیشتر می گردید؟ منتظر پوشش خبری نمایشگاه E3 توسط بازی نما باشید.

حتما بخوانید